OFFICIEEL ORGAAN EEREGASTEN VAN DE BIOSCOOP VAN DEN NEDERLANDSCHEN BIOSCOO P - BON D De eerste daad van den Voorzitter van den Nederlandschen Bioscoop-Bond in zijn nieuwe functie was er eene, die wel geheel buiten het kader lag van de taak, hem krachtens het Besluit der Secretarissen-Generaal van 4 October j.1. op de schouders gelegd. Zij bestond in het initiatief tot het verstrekken door den Nederlandschen Bio scoop-Bond van levenslangen, kosteloozen toe gang tot de bioscoop ten behoeve van de militai ren, die door de oorlogshandelingen van Mei j.1. algeheel invalide zijn geworden. Een daad van eenvoudige rechtvaardigheid, tevens de vervulling van een voornamen plicht jegens hen, die in hoogste plichtsbetrachting het offer van hun lichamelijk welzijn brachten. Oogenschijnlijk moge er schril contrast bestaan tusschen het genoegen der bioscoop en het licha melijk, misschien ook wel geestelijk !ced, dat over de betrokkenen gekomen is. In werkelijkheid be staat dit echter niet. Wij weten immers, dat voor de militaire oorlogsinvaliden veel wordt gedaan om hun toekomstig bestaan zoo dragelijk mogelijk te maken, in één woord, om hen maatschappelijk te reclasseeren. In dit verband, past de bioscoop als gereede aanvulling, niet als blijk van weldadig heid derhalve, en nog minder als verdoovingsmid- del. Op deze wijze hoopt het Nederlandsche film en bioscoopbedrijf aan de getroffenen ontspanning te bieden, waaraan zij meer behoefte hebben dan ooit, en hen tevens in de gelegenheid te stellen de ontwikkeling van de film met den betalenden be zoeker mee te kunnen blijven volgen. Maar dan als eeregasten! Daarmee is tegelijk tot uitdrukking gebracht het streven van den Nederlandschen Bioscoop-Bond, dat de bioscoop niet langer in het midden sta eener categorie van vermaakzoekenden, maar in het midden van het volk. Naar ons gebleken is, is de geste van den Bondsvoorzitter allen, die in het film- en bioscoop bedrijf werkzaam zijn, uit het hart gegrepen. Ver wacht mag worden, dat ook de plaats, welke aan de verminkte oudstrijders in de bioscoop zal wor den verstrekt, de beste zal zijn, welke de exploi tant te vergeven heeft. Zij medegedeeld, dat over de uitvoering van vorenbedoelden maatregel, waarvoor uiteraard vele gegevens noodig zijn, nog overleg wordt ge pleegd met het Roode Kruis, i.c. met het Rege lingsbureau van den Geneeskundigen Dienst. Dit is thans zoover gevorderd, dat eerlang tot uitrei king van de toegangsbewijzen kan worden over gegaan. Het ligt in de bedoeling het toegangs bewijs te verstrekken in den vorm van het Bonds diploma, met foto en met vermelding van naam en adres, alsmede van den rang, waarin de hou der heeft gediend. Te zijner tijd zullen aan de leden-exploitanten nog nadere aanwijzingen aangaande de toelating worden gegeven. 1

Officieel Orgaan | 1940 | | pagina 3