OFFICIEEL ORGAAN BIOSCOOPBOND NEDERLANDSCHEN EEN SCHAKEL HERSTELD REDACTEUR: J. G. J. BOSMAN AMSTERDAM Het is ons een genoegen den leden te kunnen mededeelen, dat de veertiendaagsche uitgave van het Officieel Orgaan van den Nederlandschen Bio scoopbond, welke om redenen van practischen aard tijdelijk onderbroken was, vanaf heden wederom regelmatig zal worden voortgezet. Hoewel een breedere opzet van de uitgave meer in overeenstemming zou zijn met de beteekenis, welke het film- en bioscoopbedrijf voor onze samen leving heeft, zal voorloopig, zulks in verband met de tijdsomstandigheden, met den bekenden en bij de leden van den Bond zoozeer vertrouwden, sobe- ren vorm worden volstaan. Derhalve zullen de redactioneele en technische verzorging nagenoeg dezelfde zijn als voorheen, evenals trouwens het doel, waaraan dit periodiek zijn bestaansrecht ontleent. Een enkele wijziging bestaat slechts daarin, dat voortaan een advertentie rubriek aan den inhoud zal worden toegevoegd. Zooveel als mogelijk is, hoopt dit Orgaan een baken te zijn temidden van de vele moeilijkheden en vraagstukken, waarmede ons bedrijf schier dage lijks te kampen heeft. Het zal, voorzoover dit niet aanwezig mocht zijn, besef aankweeken voor de verantwoordelijkheid, welke ieder op zich neemt, zoodra hij met de film in de openbaarheid treedt; het zal van voorlichting dienen bij de toepassing van Bondsmaatregelen, alsook van die der Overheid voorzoover ze voor ons bedrijf van belang zijn; het zal zoo noodig den ondernemingsgeest stimuleeren en in het bijzonder als schakel dienen tusschen leiding en leden van den Bond, laatstgenoemden helpend bij de taak, welke zij onderscheidenlijk in het rijk der film te vervullen hebben. Wij wezen er op, dat de tijdelijke stopzetting van de uitgave was geschied om redenen van practi schen aard. Deze nu bestaan daarin, dat het contact met de leden gedurende de laatste maanden, in ver band met het groot aantal maatregelen, dat moest worden genomen, is onderhouden door het zenden van circulaires. Hierdoor kon eenerzijds vlugger en soepeler worden gewerkt en anderzijds worden bereikt, dat mededeelingen, bestemd voor het be drijf, uitsluitend gericht werden tot den bedrijfs- kring, welke uiteraard de draagwijdte ervan beter kon beoordeelen dan de buitenstaander. Al is de Bond den laatsten tijd dan ook niet zoo zeer naar buiten getreden met zijn werkzaamheid, deze werkzaamheid was er niet minder interts om; zij had een zeer grooten omvang en was van zoo'n ingrijpenden aard, dat de gevolgen voor het

Officieel Orgaan | 1941 | | pagina 3