ROND HET INTERNATIONAAL FILMFESTIVAL TE BRUSSEL 14 Het Wereldfestival voor Film en Schoone Kun sten is Zondag 1 Juni 1.1. met groote plechtigheid te Brussel geopend in aanwezigheid van vele Bel gische regeeringsautoriteiten, vertegenwoordigers van het corps diplomatique en tal van vooraan staande figuren uit het cultureele leven, inzonder heid uit het film- en bioscoopwezen. De openingsplechtigheid vond plaats in de groote zaal van het Palais des Beaux-Arts, alwaar een concert van Belgische muziek ten gehoore werd gebracht door het Belgische Nationale Orkest on der leiding van Léon Jongen. Daarna werd door den Belgischen Minister van Binnenlandsche Zaken, den heer Pierre Vermey- len, die tevens de promotor en actieve voorz. van het Wereld festival is, de openingsrede resp. in de Fransche en in de Nederlandsche taal uitgesproken. Vervolgens vond de vertooning plaats van een Belgische documentaire film „Ce Fondateur" van Charles Dekeukeleire, welke gewijd is aan den stichter van het Belgische Koninkrijk, Koning Leopold I. Van Nederlandsche zijde waren onder meer aan wezig de heer Dr. N. R. A. Vroom, Hoofd van de Af deeling Kunsten van het Ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen en de heer M. P. M. Vermin, de Voorzitter van den Nederlandschen Bioscoop-Bond, welke deel uitmaken van de regee- ringsdelegatie, alsmede de heer J. G. J. Bosman als vertegenwoordiger van den Nederlandschen Bioscoop-Bond. De berichten, die omtrent het Wereldfestival voor Film en Schoone Kunsten te Brussel bin nenkomen, geven den indruk, dat dit een uitzon derlijk gebeuren op cultureel gebied zal worden. De oude Koninklijke stad Brussel zal gedurende deze geheele maand in het teeken van de algemeene belangstelling staan. Muziek, schilderkunst en tooneelspel zullen een belangrijk aandeel in het Festival hebben. De Weensche kunsttentoonstelling, die in April te Brussel is geopend, zal tot eind Juni verlengd wor den. In de Galerie Georges Giroux wordt een ten toonstelling gehouden „De Levende Kunst in de Privé-verzamelingen"; de Galerie voor Belgische Kunst: „Terugblik op het Impressionisme", terwijl in de Cercle Gaulois en Cercle Artistique 300 Ame- rikaansche „cartoons" zullen worden geëxposeerd. Het Proef theater van het Séminaire des Arts zal in de zaal voor Kamermuziek van het Paleis voor Schoone Kunsten vier vertooningen geven. Uit Frankrijk komt de Compagnie van Jean Das-te met „L'Exode" en „No", terwijl de groep van Olivier Hussenot „Orion Ie Tueur" zal opvoeren. Engeland zendt „Het Woreshop Theater" met „Uranium 235". De Belgen brengen onder leiding van Fernand Piette „Le Cheval dans la Cuisine" van C. L. Parou voor het voetlicht. Verder staan nog vele andere feestelijkheden op het programma, waaronder een Antwerpsche en een Luiksche dag. Het Filmfestival blijft de kern van het gebeu ren. De wedstrijden zullen aanvangen op Zondag 8 Juni en eindigen op 28 Juni. De uitslagen zullen Maandag 30 Juni worden voorgelezen. De voor stellingen worden gegeven in de Groote Zaal van het Paleis voor Schoone Kunsten en in de Kamer muziekzaal. 1200 plaatsen zullen ter beschikking van het publiek worden gesteld tegen zeer lage prijzen. De beste film van het festival zal worden be kroond met een 30 cm. hoog bronzen beeldje, voor stellende St. Michel, het bekende beeldje op de spits van het Brusselsche stadhuis. Zoo wordt dus „St. Michel" voor België wat de „Oscar" voor de Vereenigde Staten is. De Vereenigde Staten, Frankrijk, Gr. Brittannië, Zwitserland, Argentinië, Tsjecho-Slowakije, Po len, Italië, Zweden, Mexico en Nederland hebben reeds bekend gemaakt, dat zij aan den wedstrijd zullen deelnemen. Voorzoover bekend, zullen wij hier de inzen dingen van de diverse landen laten volgen: Argentinië De Argentijnsche producenten zijn vertegen woordigd met de hoofdfilms: „Het Leven van Albeniz"; „De Kreutzer-Sonate"; „La dame fantóme", naar een scenario van Rafael Alberti en Maria Theresa Léon en „A sangre Fria" van Daniele Tinayre. Australië Uit Australië is één hoofdfilm ingezonden: „Bush Christmas".

Officieel Orgaan | 1947 | | pagina 15