15 België „La Fondateur", een film over het leven van Leopold I van Charles Dekeukeleire. Denemarken Denemarken neemt aan het Festival deel met 2 documentaires: „Denemarken Groeit" en „Het 7e Tijdperk". Frankrijk De Commissie, belast met de selectie van Fran- sche films voor het Wereldfestival, heeft de vol gende films uitgekozen: „Le Silence est d'Or" van René Clair; „Le Diable au Corps" van Claude Autant-Lara; „Le Café Cadran" van Jean Gehret; „Copie Conforme" van Jean Dréville; „Le Bataillon du Ciel" van A. Esway en Pierre Billon; „Les Portes de la Nuit" van Marcel Carné; verder eenige korte films: „Comme si leurs coeurs battaient"; „Défense d'entrer" van Lucien Rigaux; „Henri Matisse"; „Jeux d'ombre et de lumière" van Dumontel; „Naissance du Cinéma" van Roger Leenhardt; „Les Nouveaux combats de la Marine": „Paris des Quatre Saisons" van Jean Masson: „Le Tempestaire" van Jean Epstein; en de documentaires: „Les Amibes" van Docteur Comandon; „Assasins d'eau douce" van Jean Painlevé; „Families de droites et Families de Paraboles"; „Les Mines"; „Mondes en miniature". Voorts wordt beridht, dat door een recent onge val van den cineast René Clément, de film „Les Maudits" mogelijk niet op tijd klaar zal zijn, terwijl zulks eveneens het geval is met Clouzot's „Quai des Orfèvres" en wellicht met Jacques Bécker's „Antoine et Antoinette". Groot-Brittannië De vertegenwoordigers van het Britsche film bedrijf hebben voor een deelname aan het Wereld festival hun keuze laten vallen op 6 films van de nieuwste productie: „Odd Man out" van Carol Reed; „The Overlanders" van Harry Watt; „Great Expectations" van David Lean; „Hue and Cry" van Michael Balcon; „The Courtneys of Curzonstreet" van Herbert Wilcox; „A Matter of Life and Death" van Powell en Pressburger. Italië Italië komt naar België met: „Vivere in Pace" van Luigi Zampa; „Sciuscia" van Vittorio de Sica; „Daniele Cortis" van Mario Soldati; „Elisire d'Amore" van Marco Costa; „Il sole sorre Ancora" van Vergano en „Paisa" van Rossellini. De korte films: Marocco „Septième Porte" van André Swoboda. Nederland De korte films: „Zes Jaren" van H. M, Josephson, naar een oorspronkelijk idee van Willem de Vogel; „Partisanenlied" vanPaul Schuitema; en de documentaires: „Het eerste volle jaar van Vrijheid" en „De Troon leeft". Polen Polen neemt aan het Festival deel met een korte film: „De Harmonie" en twee poppen films: „Pawel en Gawel"; „De Draak van het Kasteel Wawel", Verder twee documentaire films: „Land van Lubusca"; „Het Zwarte Goud" en een actualiteitenfilm: „De Overwinningsparade". Portugal „Inès de Castro". Tsjecho- Slowakije Tsjecho-Slowakije zal de films: „The Warning" van Martin Fric en „Warriors of the Faith" van Vladimir Borsky vertoonen. De laatste film is in kleuren en handelt over den volksopstand onder de volgelingen van Jan Huss. Vereenigde Staten De Vereenigde Staten nemen deel met de vol gende hoofdfilms: „Jolson Story" van Alfred E. Green; „Song of the South" van Walt Disney; „The Best Years of our Lives" van William Wyler; „The Yearling" van Clarence Brown; „To each hïs own" van Mitchell Leisen; „It's a wonder f ui Life" van Frank Capra; „The Egg and I" van Chester Erskine; „Humoresque" van Jean Negulesco; „The Razor's Edge" van Edmund Goulding; „Carnegie Hall" van Edgard G, Ulmer en „Down to Earth" van Alexander Hall. Alsmede met de documentaires: „Starway to Light"; „A really Important Person";

Officieel Orgaan | 1947 | | pagina 16