BESLISSINGEN LEDENRAAD 16 „Playing By Ear" en de teeken films: ,,A Boy and his Dog" en ,,Cat's Concerto". Zweden De inzending van Zweden zal bestaan uit de films: „Rötagg" van Arne Mattson, de geschiedenis van een jong misdadiger in het hedendaag- sche Stockholm en „Barnen Fraan Grostmofjaellet" van Rolf Hits- Der g. Zwitserland Zwitserland wordt vertegenwoordigd door de films: „Matto regiert" van Leopold Lindtberg; en de documentaire film: „Citoyen et Paysan" van Franz Schnyder. Onder den titel „Gala Cendrillon" zal een ver tooning van films voor kinderen worden gegeven. Sonika Bo, die ook verleden jaar te Canries van zien deed spreken, heeft hiertoe het initiatief geno men en hoopt te Brussel het volgende programma te vertoonen: „L'Ours", een marionettenfilm; „Les Petits de la Ferme", een Fransche produc tie, actualiteiten over kinderen, vervaardigd in Polen; „Kerstdroom", een Tsjecho-Slowaaksche film: verder een Amerikaansche teekenfilm en een Engelsche comedie. Sonika Bo is sinds 17 jaar verbonden aan het Fransche filmwezen en bezit in haar particuliere verzameling niet minder dan 450 kinderfilms. Voor de categorie ,,actualiteitenfilms" worden, in afwijking van vroegere gevallen, 2 prijzen be schikbaar gesteld. De eene zal de edities van de verschillende journaals van 20 Juni 1947 betreffen en de andere wordt toegekend aan een vrije actua liteitenmontage van niet meer dan 300 m., geheel opgenomen in België tusschen 1 Januari 1946 en einde Februari 1947. Tijdens het Filmfestival zal te Brussel tevens het vierde Internationale Katholieke Filmcongres wor den gehouden, en wel van 16 t.m. 22 Juni. In een vijftal openbare zittingen zullen kwesties van alge meen belang worden gehandeld en zullen ook en kele commissies worden gevormd, waar verschil lende vraagstukken van meer bijzonderen aard zul len worden besproken. Het Internationaal Katholiek Bureau voor de Film, zal ter gelegenheid van het festival een prijs uitloven voor het cinematografische werk, dat het meeste zal hebben bijgedragen tot de geestelijke en zedelijke verheffing der menschheid. Deze prijs zal worden toegekend door een internationaal comité, bestaande uit filmcritici der Katholieke Filmactie. De Ledenraad heeft in zijn vergadering van 29 April 1947 eenige hooger beroepen behandeld, in gesteld ex artikel 13 van het Algemeen Bedrijfs- reglement, door: de heeren J. Eichwald en I. van Frank te Zeist. van de beslissing van het Hoofdbestuur d.d. 21 Fe bruari 1947, waarbij aan genoemde heeren toe stemming tot het gaan exploiteeren van een per manente bioscoop in Concertgebouw „Buitenkist' te Ede werd geweigerd. de NV. Gofilex te Leiden van de beslissinq van het Hoofdbestuur dd. 14 Februari 1947, waarbij aan den heer A. H der Kinderen te Best toestem ming werd verleend tot het gaan exploiteeren van een nieuwe permanente bioscoop te Best. den heer M. Scharphorn te Winterswijk, van de beslissing van het Hoofdbestuur dd. 3 April 1947, waarbij aan de firma J. D. Beskers 'S G. Mensink te Enschede toestemming is verleend tot het gaan exploiteeren van een nieuwe permanente bioscoop te Winterswijk; den heer E. Spreekmeester te Amstelveen, van de beslissing van het Hoofdbestuur dd. 20 Januari 1947, waarbij aan genoemden heer toestemming is geweigerd tot het gaan exploiteeren van een filmverhuurkantoor; den heer Jac. Miedema te Deventer, van de beslissing van het Hoofdbestuur dd. 3 April 1947, waarbij aan genoemden heer toestemming is ge weigerd tot het gaan exploiteeren van een nieuwe permanente bioscoop te Varsseveld (gemeente Wisch); den heer A. F. Wolff te Utrecht, van de be slissing van het Hoofdbestuur dd. 14 Februari 1947, waarbij aan genoemden heer toestemming is geweigerd tot het overnemen en voortzetten van de exploitatie van het Scala Theater te Utrecht. Beschikkende op deze hooger beroepen heeft de Ledenraad besloten deze te verwerpen en de beslissingen van het Hoofdbestuur te beves tigen. ARTIKEL 15 DER STATUTEN De Ledenraad heeft op 29 April, beschikkende krachtens artikel 31c der Statuten, besloten het door den heer P. Vermeer, eigenaar van het Film verhuurkantoor F.A.N, te Amsterdam, op 17 April 1947 aanhangig gemaakt hooger beroep van de beslissing van het Hoofdbestuur van den Bond dd. 10 April 1947 waarbij appellant de straf van boycot als bedoeld in artikel 15 der Statuten voor den duur van een jaar is opgelegd onge grond te verklaren en de beslissing van het Hoofd bestuur te bevestigen.

Officieel Orgaan | 1947 | | pagina 17