PROJECTIE-LENZEN Artikel 6. 1. De voorzitter van de Raad is tevens voor zitter van de sectie algemene zaken, waarin bo vendien onder meer de voorzitters der andere secties zitting hebben. 2. De secretaris van de Raad is tevens secre taris van de secties. Aan een sectie kan een ad junct-secretaris worden toegevoegd. Artikel 7. De leden, de secretaris en de adjunct-secretaris sen genieten uit 's Rijks kas vergoeding van ruis en verblijfkosten volgens de bepalingen van het Reisbesluit 1916. Artikel 8. Onze Minister regelt, met inachtneming van de bepalingen van dit besluit, de inrichting en de werkzaamheden van de Raad. Artikel 9. De Raad brengt jaarlijks vóór 1 Maart aan Onze Minister verslag uit over zijn werkzaamhe den over het afgelopen jaar. Artikel 10. Het hoofd van de betrokken afdeling (en) van het Departement van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, alsmede een telkens door deze aan te wijzen vertegenwoordiger, heeft te allen tijde toegang tot de vergaderingen van de Raad, zijn secties en subsecties. Hij heeft in deze vergade ringen een adviserende stem. Artikel 11. Dit besluit, dat in de Nederlandse Staatscourant zal worden gepubliceerd en waarvan afschrift zal worden gezonden aan de Algemene Rekenkamer, treedt in werking op 1 Juni 1947. Onze Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen is belast met de uitvoering van dit besluÜti. Het Loo, 28 Mei 1947. WILHELMINA. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Jos Gielen. HEROPENING „RUSSENDUIN" UITGESTELD Naar het bestuur van de Stichting Bio-Vacan- tieoord mededeelt, is de officieele heropening van het koloniehuis Russenduin" te Bergen aan Zee, welke oorspronkelijk was bepaald op Dinsdag 1 Juli, door het uitbreken van eenige gevallen van besmettelijke kinderziekte, tot nader order uit gesteld. Door de huidige deviezenschaarschte is het mo gelijk slechts in zeer beperkte mate nieuwe pro jectie-lenzen te importeeren. De verschillende er^ kende handelaren hebben daardoor een onvol doende sorteering lenzen, waardoor zij dikwijls niet in staat zijn hun afnemers aan de gewenschte maten te helpen. Het gevolg hiervan is, dat in menige bioscoop noodgedwongen met ongeschikte lenzen moet worden gewerkt. Het is de Technische Commissie nu gebleken dat verschillende leden oude projectie-lenzen in voorraad hebben, welke aldus geheel renteloos blijven liggen. Zij doet derhalve een beroep op de leden om de in hun bezit zijnde overcomplete len zen aan een der erkende handelaren ten verkoop aan te bieden. Voorts heeft de Technische Commissie besloten projectie-lenzen wederom in het bestaande distri butiesysteem op te nemen. Voor het betrekken van lenzen zal dus in den vervolge wederom de, in gevolge het Bedrijfsbesluit inzake Technische Ap paraten vereischte, toestemming der Technische Commissie dienen te worden aangevraagd. Deze toestemming is evenwel niet noodzakelijk, indien bij het aanschaffen van nieuwe lenzen, de vrij- komenden tegen nader overeen te komen prijs bij den desbetreffenden leverancier worden ingele verd. De Technische Commissie hoopt door deze re geling te bereiken, dat de erkende handelaren in het bezit zullen geraken van een ruimere sortee ring projectie-lenzen, waarmede het algemeen be lang gediend zal zijn. Zij vertrouwt dan ook, dat de leden aan de uitvoering van deze regeling hun volle medewerking zullen verleenen. TOELATINGSEXAMEN Onder verwijzing naar hetgeen daaromtrent in No. 137 d.d. 9 Mei 1947 van dit Orgaan is ver meld, deelen wij hierdoor mede, dat het toelatings examen tot den operateurscursus 1947/48, welke in September a.s. een aanvang neemt, op 23 en 24 Juli a.s. op het Bondsbureau, Jan Luykenstraat 2, te Amsterdam zal worden afgenomen. Aanmel ding kan tot en met 14 Juli a.s. plaatsvinden door gebruikmaking van speciale formulieren, welke op aanvrage door het Bondsbureau worden verstrekt. Deelname aan dit examen is kosteloos.

Officieel Orgaan | 1947 | | pagina 11