16 UITSPRAKEN COMMISSIE VAN GESCHILLEN ALGEMEEN BEDRIJFSREGLEMENT Het Hoofdbestuur heeft in zijn laatstelijk gehou den vergaderingen besloten toestemming, als bedoeld in artikel 8 van het Algemeen Bedrij f s- reglement, te verleenen aan: den heer S. C. Barnstijn te Utrecht, tot het gaan exploiteeren van het Scala Theater aldaar, zulks onder bijzondere voorwaarden; Mevr. de Wed. M. Dirix-Op den Camp te Beek, tot het gaan exploiteeren van een nieuwe perma nente bioscoop in het Jeugdhuis in de gemeente Stein; de Comm. Venn. Forum Theater, waarvan he lleerende vennooten zijn de heer S. J. D. v. d. Bergh en zijn echtgenoote, Mevr. E. A. A. v. d. Bergh- Martens, tot het gaan exploiteeren van het Forum Theater te Sittard, welke bioscoop voorheen door den heer S. J. D. v. d. Bergh via de Lijst van Geen Bezwaar werd gedreven; de Firma S. Kinsbergen J. E. Kila tot het om zetten harer zaak in een Naamlooze Vennoot schap ,,Teco", exploiteerende het Passage Theater te 's-Gravenhage; de Firma H. A. Systermans, exploitante van het Roxy Theater te Kerkrade, tot het omzetten harer zaak in een commanditaire vennootschap, waarvan beheerend vennoot is de heer J. H. Systermans. de N.V. Bioscoopexploitatie Mij. Trianon, welke op 10 Mei 1940 als lid van den Bond stond inge schreven en thans Rechtsherstel verkregen heeft, tot het weder in exploitatie nemen van de bioscopen Rex en Trianon te Leiden, welke na de Bevrijding door den heer N. Ortje persoonlijk werden geëx ploiteerd; de N.V. Eindhovensche Bioscoopmaatschappij, te Eindhoven, tot het opnieuw in exploitatie nemen van de bioscopen Chicago en Parisien alsmede van een reisbioscoop aldaar, welke sedert de bezetting door den heer M. Desmet persoonlijk werden geëx ploiteerd; de N.V. Utrechtsche Maatschappij tot Exploita tie van Bioscooptheaters, tot het opnieuw in exploi tatie nemen van de bioscopen Rembrandt en Palace te Haarlem alsmede Rembrandt te Eindhoven, welke bioscopen sedert de bezetting werden geëx ploiteerd respectievelijk door den heer W. J. M. Maas, Mevr. T. P. A. van Toorn-Desmet en den heer A. R. B. Maas. Ingevolge deze beslissingen hebben zich voor het lidmaatschap van den Bond aangemeld: de heer S. C. Barnstijn te Utrecht, de C.V. Forum Theater te Sittard en de N.V. Teco. Het Hoofdbestuur heeft in zijn laatstelijk gehou den vergaderingen) besloten afwijzend te beschik ken op aanvragen om toestemming, als bedoeld in artikel 8 van het Algemeen Bedrijfsreglement, in gediend door: den heer D. J. Werner te Haarlem, tot het ex ploiteeren van een filmverhuurkantoor onder den naam ,,Royal Film"; Mevr. M. van Wely-Luxembourg te Arnhem, tot het gaan exploiteeren van een nieuwe perma nente bioscoop te Panningen in de gem. Helden. TOELATING LIDMAATSCHAP Tot het lidmaatschap van den Bond zijn opnieuw toegelaten: de N.V. Bioscoopexploitatie Mij. Trianon, ex ploitante van het Trianon en Rex Theater te Leiden, de N.V. Eindhovensche Bioscoop Mij., exploitnte van het Chicago Theater, de Cinema Parisien en Desmets Reisbioscoop te Eindhoven, de N.V. Utrechtsche Mij. tot Exploitatie van Bio scooptheaters, exploitante van het Rembrandt Theater en de Cinema Palace te Haarlem, als mede van het Rembrandt Theater te Eindhoven. Voorts is tot het lidmaatschap toegelaten de Comm. Venn. Roxy Theater te Kerkrade, waar van beheerend vennoot is de heer J. H. Syster mans. Het Roxy Theater werd sedert de bevrij ding geëxploiteerd door de Firma H. A. Sys termans. De Commissie van Geschillen (Derde Kamer) van den Nederlandschen Bioscoop-Bond heeft op 28 Mei 1947 vol gende arbitrale vonnissen gewezen: In zake: Motion Picture Export Association (Netherlands) Inc., kantoor houdende aan de Keizersgracht 698 te Amsterdam, eischeres en Firma J. Bijlsma en M. Kuipers-Woldringh, exploitee rende de Eerste Deventer Bioscoop te Deventer en kantoor houdende aldaar aan de Smedenstraat 233, gedaagde. De Commissie van Geschillen (Derde Kamer) van den Nederlandschen Bioscoop-Bond, volgens de Statuten en het Arbitrage-Reglement van dien Bond benoemd en aangewezen als arbitragecollege voor de beslechting o.m. van geschillen tusschen de leden van den Bond onderling; In aanmerking nemende: dat eischeres bij request dd. 12 Februari 1947 een geschil contra gedaagde heeft aanhangig gemaakt, waarbij zij heeft gesteld: „Wij hebben een journaal-contract gemaakt met de firma J. Bijlsma en Mevr.. M. Kuipers-Woldringh te Deventer voor vertooning van ons M.P.E.A. Internatio naal Nieuws in de Eerste Deventer Bioscoop daar ter plaatse, beginnende 3 Januari 1947. De heer Bijlsma heeft verzuimd tijdig een ander jour naalcontract voor buitenlandsch nieuws op te zeggen en heeft dus feitelijk twee buitenlandsche journaals onder contract. Aangezien het niet geoorloofd is meer dan één buiten landsch journaal te vertoon en, zouden wij Uw Commis sie willen verzoeken te beslissen welke van de twee jour-

Officieel Orgaan | 1947 | | pagina 18