scoopibedrijf zitting hebben; deze mogen niet za kelijk bij de productie van films zijn geïnteres seerd. De stichting zal een deskundigen directeur benoemen, die met de leiding van de studio wordt belast. Hij krijgt hiervoor bepaalde directieven en is voor zijn beleid zooals gebruikelijk ver antwoording schuldig aan den Raad van Beheer der stichting. De directeur neemt een onafhanke lijke positie in en mag op geen enkele wijze za kelijk bij het film- en bioscoopbedrijf zijn geïnte resseerd. Het contract tusschen beheerders en den, Ne- derlandschen Bioscoop-Bond zal worden aange gaan voor twee jaar, nadat' de studio bedrijfsklaar is opgeleverd, waarbij de stichting koop en resp. een langen huurtermijn opteert voor geval na be ëindiging van den contractsduur de grond en de gebouwen van de studio aan den Staat mochten vervallen. Wat het gebruik van het laboratorium aangaat, neemt het Hoofdbestuur het standpunt in, dat dit geen concurrentie-object mag zijn >ten opzichte van bestaande laboratoriumbedrijven, tenzij deze laatsten niet in de behoeften voorzien of misbruik zouden maken van hun positie ofwel bepaalde, reeds aangegane verplichtingen zouden moeten worden overgenomen. Een opdracht zal worden gegeven tot eem zoo modern mogelijke outillage van de studio, opdat zij in concurrentie met het buitenland kan werken, waarbij wordt uitgegaan van een eenvoudigen opzet, die al naar gelang van de mogelijkheden, geleidelijk zal worden uitgebreid. Het Hoofdbestuur vertrouwt voor de equipee- ring van studio en laboratorium op de medewer king van de betrokken overheidsinstanties, met betrekking tot het verkrijgen van vergunningen. Overigens wordt ervan uitgegaan, dat niet uit het buitenland zal worden betrokken), wat in ons land verkrijgbaar is. Het Hoofdbestuur heeft ten opzichte van de Re geering uitdrukkelijk vastgelegd, dat het de risi co's van deze studio-exploitatie alleen dan op zich kan nemen, indien de Regeering eraan medewerkt, dat zooals meermalen met de overheidsinstan ties en de Commissie voor het Filmwezen is be sproken slechts één speelfilmstudio in Neder land zal worden geëxploiteerd, en derhalve geen vergunning voor een tweede zal worden gegeven. Deze opvatting is door alle aanwezigen ter con ferentie, waarin principieele overeenstemming werd bereikt, gedeeld. Het hoopt, dat de Neder- landsche Bioscoop-Bond op deze wijze een bij drage zal kunnen leveren tot het op gang brengen van een behoorlijk productiecentrum in ons land. Zoodra meer definitieve gegevens bekend zijn, hopen wij de leden hierover nader in te lichten. NATIONALE UNESCO-COMMISSIE GEÏNSTALLEERD In het Vredespaleis werd op Vrijdag 20 Juni namens Minister Dr. J. J. Gielen door den Secre taris-Generaal van Onderwijs, Kunsten en .We tenschappen, Mr. H. J. Reinink, geïnstalleerd de nationale Unesco-commissie (voor internationale samenwerking op het gebied van onderwijs, kun sten en wetenschappen). Mr. Reinink zeide in zijn rede de commissie te zien niet slechts als een advieslichaam van de re geering in zake vraagstukken, de Unesco betref fende, doch ook als het nationale lichaam, dat de klankbodem is van de Unesco in Nederland en de spreektrompet van Nederland tot de Unesco. Nadien dankte Prof. Dr. H. R. Kruyt in den persoon van den Secretaris-Generaal den Minister voor het in de commissie gestelde vertrouwen. AANMELDING DONATEURSCHAP Voor het donateurschap van den Bond heeft zich aangemeld: de firma O. W. J. Schlencker, in assurantiën te Amsterdam. Eventueele bezwaren tegen toelating gelieve men binnen acht dagen na de verschijning dezer publicatie aan het Bondsbureau ter kennis te brengen. BEËINDIGING LIDMAATSCHAP EN LIQUIDATIE WAARBORGSOMMEN Wegens verlies der vereischten zijn van het lid maatschap van den Bond vervallen verklaard: de Firma H. A. Systermans, voorheen exploi- tante van het Roxy Theater te Kerkrade. de heer P, W. M. Perin, voormalig exploitant van de bioscopen Apollo en Flora te Zaandam, welke theaters thans worden geëxploiteerd door de N.V. A.T.O.N.; de Firma S. Kinsbergen en de N.V. Metec, voorheen exploitanten van het Passage theater te Den Haag, de heer M. Desmet, voormalig exploi tant van de bioscopen Chicago, Parisien en De- smets reisbioscoop te Eindhoven; de heer W. J. M. Maas, Mevr. T. P. A. van Toorn-Desmet en de heer A. R. B. Maas, voormalige exploitanten, resp. van de bioscopen Rembrandt en Palace te Haarlem alsmede Rembrandt te Eindhoven. In verband met de liquidatie van de door de hee- ren Desmet, W. Maas, A. Maas en Mevr. Van Toorn gedeponeerde waarborgsommen worden de leden uitgenoodigd, eventueele vorderingen op ge noemde personen binnen acht dagen na de ver schijning van deze publicatie schriftelijk en gemoti veerd bij het Bondsbureau in te dienen.

Officieel Orgaan | 1947 | | pagina 5