14 KORTE BERICHTEN Brazilië Volgens berichten van welingelichte zijde over weegt de Braziliaanse regering een verhoging van de belasting op het overmaken van filmrevenuen in dollar-valuta van 3 op 12 per cent, in navolging van de onlangs in Engeland ingestelde „quota-tax". Duitsland Bericht wordt, dat men thans begonnen is met de uitvoering der plannen tot bevordering ener filmproductie. Het schijnt, dat voldoende kapitaal beschikbaar is voor een groei der filmindustrie. De grootste moeilijkheid is de voorziening van onbelicht materiaal, dat vroeger geleverd werd door een der I.G. Farbenfabrieken in de Russische zone. De Amerikanen hebben thans in Frankfurt en München de productie van onbelicht materiaal ter hand genomen, doch bij een stijgende film productie zal men vermoedelijk op invoer zijn aan gewezen. Frankrijk De Minister van Onderwijs heeft per circulaire aan alle hoofdinspecteurs en inspecteurs medege deeld, dat in den vervolge bij het onderwijs uitslui tend gebruik mag worden gemaakt van films, ver vaardigd van onbrandbaar materiaal. Deze maatregel is niet van toepassing op films, welke worden geprojecteerd vanuit brandvrije cabines, welke aan de betrokken reglementen be antwoorden Nieuw Zeeland Het jaarverslag van het Ministerie van Binnen landse Zaken stelt vast, dat er gedurende het jaar dat op 31 Maart 1947 eindigde, in totaal 1473 films werden ingevoerd. Hierbij waren 34 hoofd films van Britse en 316 van Amerikaanse origine, terwijl 3 uit andere landen afkomstig waren. Het aantal ingevoerde korte films bedroeg 1120, waarvan 517 uit Groot-Brittannië werden betrok ken. Verenigde Staten Einde September is in de Verenigde Staten een nieuwe nationale organisatie van bioscoopexploi tanten gevormd, de ,,Theatre Owners of America" door samensmelting van de „Motion Picture Thea- tre Owners of America" (MPTOA) en de, tijdens veiligheid van hen, die in goed vertrouwen zijn bioscoop bezoeken. Er zijn twee gevaren, waarover wij nog niet met zoveel woorden gesproken hebben: zorgeloosheid en verkeerde zuinigheid. Daarop zullen wij nog nader terugkomen. de oorlog gestichte, American Theatres Associa- tion" (ATA). De nieuwe organisatie, welke 10.000 bioscopen vertegenwoordigt, zal trachten onmiddellijk orde te brengen in de handelspractijken. Een spoedige actie zai worden ingezet tegen de dwang, welke door verhuurders wordt uitgeoefend, om voor z.g. ,,key pictures" de toegangsprijzen te verhogen, een euvel, dat hand over hand toeneemt tot ergernis van exploitant en publiek. De nog steeds voortdurende stakingen in Holly- wood's filmindustrie, niet alleen veroorzaakt door geschillen tussen vakbonden en producenten, maar ook tussen de betrokken vakverenigingen onder ling, schijnen de plannen tot vestiging van nieuwe studio's in de nabijheid van de grote bevolkings centra aan de Oostkust te begunstigen. De burgemeester van New-York, William O'Dwyer, die alles in het werk stelt om deze plan nen zoveel mogelijk aan te moedigen, heeft on langs een overeenkomst getekend met twaalf vak bonden, wier leden werkzaam zijn in het filmbedrijf, waarbij deze zich verplicht hebben om gedurende de eerste vijf jaren geen stakingen te organiseren of toe te staan. ALGEMEEN BEDRIJFSREGLEMENT Het Hoofdbestuur heeft in zijn laatstelijk gehou den vergaderingen besloten toestemming, als be doeld in artikel 8 van het Algemeen Bedrij f sregle- ment, te verlenen aan: He N.V. Gofilex, tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop in zaal Concordia te IJsselstein (Utrecht), zulks onder bepaalde voorwaarden; de heer N. Ortje, tot het omzetten van zijn bio scoopexploitatie Churchill Cinema te Hilversum in een naamloze vennootschap, genaamd: N.V. Chur chill Cinema, zulks onder bepaalde voorwaarden. de firma A. A, P. M. Aarts 8 A. Aarts—Brou wers, exploitante van de Harmonie Bioscoop te Rijen, tot het omzetten harer zaak in een comman ditaire vennootschap, waarvan beherend vennoot is de heer A. A. P. M. Aarts. De destijds aéan de heer Th, F, A. Russon te Maurik (Gld») verleende toestemming tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop in zaal van Toorn aldaar is door het Hoofdbestuur ingetrokken, vermits aanvrager aan zijn desbe treffend plan geen uitvoering heeft kunnen geven. Ingevolge deze beslissingen heeft zich voor het lidmaatschap aangemeld de N.V. Churchill Ci nema. Eventuele bezwaren tegen de toelating moe ten binnen acht dagen na het verschijnen dezer publicatie bij het Bondsbureau worden ingediend.

Officieel Orgaan | 1947 | | pagina 16