VAN DEN NEDERLANDSCHEN BIOSCOOP-BOND REDACTEUR: J. G. J. BOSMAN, AMSTERDAM De Afdeling het Noorden van de Nederland- sche Bioscoop-Bond bestond dezer dagen twintig jaar. Ter gelegenheid van dit vierde lustrum heeft zij de bloemetjes buiten gezet, zodat het een feest is geworden van de gehele organisatie, een feest ook van de drie Noordelijke provinciën tezamen. Zij heelt zich niet beperkt tot de gebruikelijke receptie, diner en bal na, maar de viering weten te brengen op een niveau, dat op gelijke hoogte Hgt met dat van het huidige organisatorische be stel van het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf en aan a de andere Afdelingen van de Bond ten voorbeeld mag strekken. Er was 's ochtends een ontvangst op het stad huis, waar de Burgemeester, de heer Mr. P W J. H.Cort v d. Linden, omringd door het College van Wethouders, in een treffend betoog de betrek kingen schetste welke in de loop der jaren in ver band met het bijzondere karakter van het film en bioscoopbedrijf tussen dit bedrijf en de over heid, inzonderheid ook de plaatselijke overheid zijn ontstaan, van zijn waardering getuigde voor de wijze waarop het bedrijf en zijn organisatie hun taak opvatten en de Afdeling inzonderheid complimenteerde met haar feest. De rede van de Burgemeester werd beantwoord door de Voorzitter van de Nederlandsche Bio scoop-Bond, de heer M. P. M. Vermin, die in een originele en geestige paraphrase, ontstaan ontwikkeling en betekenis van het filmbedrijf schetste en van deze gelegenheid gebruik maakte zijn respect te betuigen voor het werk van de Afdeling Het Noorden en voor het programma, dat zij ter herinnering aan het 20-jarig feest had uitgestippeld. Na de lunch,waaraan evenals aan het diner ca. 200 personen aanzaten, verzamelden de ont vangende Afdeling en haar gasten zich in de aula van de Groningse universiteit. Hier hield professor Dr. J. Ariëns Kappers, voorzitter van de Groningse filmliga een doorwrocht referaat over film en cultuur, na op eminente wijze te zijn ingeleid door de voorzitter der z.g. October- commissie, de heer J. Start. Uit een schat van bloemen, welke de receptie zaal sierde bleek, hoezeer de Noordelijke Afde ling, haar Bestuur en inzonderheid de Voorzitter de heer G. J. Milius zich in aller sympathie mag verheugen. Het feest werd opgeluisterd door de aanwezigheid van de heer Secretaris-Generaal van het Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Mr. H. J. Reinink, die met zijn echtgenote het Bestuur ter receptie kwam compli menteren en aan het diner een feestelijke toespraak hield, waarin hij uiting gaf van zijn persoonlijke waardering alsmede die van de landelijke over heid voor het feit, dat de met verantwoordelijk heid belaste figuren in het film- en bioscoopbedrijf oog hebben voor de culturele aspecten in dit be drijf en daaruit consequenties durven te trekken, óók, indien zulks offers kost. De heer Mr. H. J. Reinink memoreerde de ini tiatieven, welke door het bedrijf en zijn organisatie op cultureel gebied zijn genomen en hij hoopte van harte, dat het eenmaal begonnen werk zich ten volle zou kunnen ontplooien. Als oud-stad- genoot greep de heer Reinink de gelegenheid aan enige persoonlijke markante herinneringen op te diepen uit het verleden van het Noordelijke bio scoopbedrijf. OFFICIEEL ORGAAN FILMFEEST IN HET NOORDEN

Officieel Orgaan | 1947 | | pagina 3