26 JAARVERGADERING BIOSCOOP- RECLAME-EXPLOITANTEN In Hotel Terminus te 's-Gravenhage hield de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoop reclame-Exploitanten op Vrijdag 2 April haar Jaarlijkse Algemene Ledenvergadering, welke zeer vlot verliep. De Voorzitter, de heer J. C. A. Meischke, die periodiek aftredend was, werd bij enkele candi- daatstelling herkozen. De gewone jaarstukken werden goedgekeurd. Voorts werd goedgekeurd een door het Be stuur voorgestelde wijziging van het Algemeen Bedrijfsreglement, betreffende de korting voor erkende advertentiebureaux. Een Bestuursvoor- stel tot wijziging en aanvulling van de artikelen 1 en 2 van genoemd reglement, beoogende de coördinering en stabilisering van prijzen van film- en projectiereclame werd eveneens, zij het geamendeerd, aangenomen. De Voorzitter en de gedelegeerde van de Ne derlandsche Bioscoop-Bond, de heer W.K.G. v. Royen, constateerden dat de verhouding tussen de Vereniging en de Bond uitstekend is, en enige leden spraken de wens uit, dat nu door de Sta tutenwijziging de behandeling van aanvragen voor het lidmaatschap is gedelegeerd aan de Nieuwe Ledencommissies, de Bond thans spoedig zal overgaan tot uitvaardiging van een verbod aan zijn leden om zaken te doen op bioscoop reclamegebied met hen, die geen lid zijn van de Vereeniging. Voor de namen der thans zitting hebbende Bestuursleden moge worden verwezen naar de kortelings verschenen Bonds- naam en adreslijst. TOELATING LIDMAATSCHAP Tot het lidmaatschap van de Bond zijn toege laten: de Handelsvennootschap tot Exploitatie van het Asta Theater te Amsterdam; de heer A. Heinsbergen, exploitant van de Bio scoop de Harmonie te Donk (gem. Beek Donk); Mevr. H. v. d. Berg-Broekman, exploitante van het filmverhuurkantoor Select Film te Amstelveen; de N.V. Bioscoopexploitatie Mij. Frans Hans, exploitante van het Frans Hals Theater te Haar lem; de firma Gebrs. Van Berkel, waarvan firmanten zijn de heren J. L. F., C. A. C. en C. M. van Berkel, exploiteerde het Luxor Theater te Waal wijk; de vennootschap onder firma, waarvan firmanten zijn Mevr. F. de Kuyper-Van Houten en de heer Chr. de Kuyper, exploiterende het Luxor Theater te Haarlem. NIEUWE LEDENCOMMISSIES BIOSCOOP RECLAME-EXPLOITANTEN Overeenkomstig het bepaalde in artikel 7 der Statuten van de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten werden de com missies die in de eerste en tweede instantie heb ben te beslissen over de toelating van nieuwe leden tot de Vereeniging; als volgt samengesteld: Nieuwe Ledencommissie: Voorzitter: Mr. G. M. Greup te Amsterdam. Leden N.V.B.: W. A. Grollenberg, Amsterdam. L. M. v. Swieten de Blom, 's-Gravenhage. Leden N.B.B.: C. J. Blad, Amsterdam. J. E. F. de Nijs, Breda. Commissie Beroep Nieuw Leden: Voorzitter: Mr. J. Milius te Utrecht. Leden N.V.B.: P. J. Burbach, Amsterdam. J. C. A. Meischke, Amsterdam. M. Samson, Rotterdam. J. Smit, Amsterdam. Leden N.B.B.: M. Gerschtanowitz, Amsterdam. Joh. Miedema, Sneek. B. W. G. v. Royen, Bussum. C. M. Westland, Wageninigen. Secretaris van beide commissies: H. W. Hagenberg, Bondsbureau. Men gelieve de naam- en adreslijst (pag. 69) aldjs aan te vullen. BEËINDIGING LIDMAATSCHAP Wegens verlies der vereisten voor het lidmaat schap zijn van het lidmaatschap van de Bond ver vallen verklaard: de N.V. E.S.B.O., voormalig exploitante van het Frans Hals Theater te Haarlem; de Firma Select Film, voormalig exploitante van het gelijknamige filmverhuurkantoor te Amstel veen. HET TOELATINGSEXAMEN Het eerstvolgende toelatingsexamen tot de mon delinge operateurs-opleidingscursus te Amsterdam zal medio Juli a.s. plaats vinden. Nadere inlichtingen hieromtrent worden op aan vrage gaarne door het Bestuur der Stichting In stituut voor Opleiding van Technische Bioscoop personeel", verstrekt.

Officieel Orgaan | 1948 | | pagina 28