13 Reglementswijzigingen Op voorstel van het Hoofdbestuur werd met algemene stemmen besloten tot wijziging van het Algemeen Bondsreglement en van het Uniform Reglement van de Provinciale en Plaatselijke Exploitanten-Afdelingen. Door de Ledenraad waren op 24 Augustus 1948 wijzigingen in het Algemeen Bedrijfsreglement aangebracht, waar door de permanente bioscopen werden gesplitst in een categorie A en een categorie B. De thans door de Algemene Ledenvergadering aanvaarde noodzakelijke veranderingen vormen het sluit stuk van de reglementswijziging betreffende de permanente bioscopen-B. De eerste wijziging betrof artikel 24A van het Algemeen Bondsreglement, dat thans luidt: „Elk lid dat niet in gebreke is van nakoming van zijn geldelijke verplichtingen jegens de Bond, kan voor elke zaak, die dat lid exploi teert of met de exploitatie waarvan dat lid zich bezig houdt, een stem uitbrengen, zulks met uitzondering van de Permanente bioscopen B. als bedoeld in artikel 3. A.b. van het Algemeen Bedrijfsreglement, waarvoor ongeacht het aan tal B-zaken, dat elk lid exploiteert, door ieder lid in totaal een stem kan worden uitgebracht; dit stem uitbrengen geschiedt bij monde van een der in artikel 20 van dit Reglement be doelde personen, met dien verstande, dat op elke algemene ledenvergadering voor elke zaak slechts die persoon stem zal uitbrengen, die daarvoor heeft getekend op de presentielijst." Artikel 17 van het Uniform Reglement van de Provinciale en Plaatselijke Exploitianten-Afde- lingen is als volgt gewijzigd: ,,Elk lid dat niet in gebreke is van nakoming van zijn geldelijke verplichtingen jegens de Bond, kan voor elke zaak, die dat lid exploi teert of met de exploitatie waarvan dat lid zich bezig houdt, een stem uitbrengen, zulks met uitzonderino van de Permanente bioscopen B. als bedoeld in artikel 3. A.b. van het Algemeen Bedrijfsreglement, waarvoor ongeacht het aan tal B-zaken, dat elk lid exploiteert, door ieder lid in totaal een stem kan worden uitgebracht. Dit stem uitbrengen geschiedt bij monde van degene, die ingevolge het laatste lid van het voorgaande artikel voor het desbetreffend lid de presentielijst heeft getekend". Bij de rondvraag werden nog enige bedrij f s- aangelegenheden aangesneden onder meer de exploitatie van de Stichting „Nederlandse Film studio", welke grote moeilijkheden ondervindt doordat men in verband met de hoge vermake- lijkheidsbelasting geen nieuwe producties meer aandurft. Ten aanzien van de geruchten over het plan Rhenen, welke voortdurend de ronde doen in de Pers, gaf de Voorzitter te kennen, dat men deze met een flinke korrel zout moet nemen, daal de uitvoering daarvan zelfs vijf maal zo veel geld zou vorderen als de inrichting van de Cine- tone Studio te Duivendrecht. De vergadering, die in een zeer prettige sfeer was verlopen, werd omstreeks half vijf door de heer Vermin met een woord van dank aan de leden gesloten. LEDENRAAD Op Dinsdag 29 Maart j.1. is de Ledenraad bijeengekomen ter behandeling van een drietal hoger beroepen ingesteld tegen beslissingen van het Hoofdbestuur door Mevrouw L. Meyer- Schimmerling, eigenares van het filmverhuur kantoor Victoria Film te Amsterdam, de heren J. F. Schoon en W. J. Goossens te 's-Graven- hage en de firma Minerva Theater, exploiterende het gelijknamige theater te Apeldoorn. De Ledenraad heeft de beslissingen van het Hoofdbestuur bevestigd. De onderwerpelijke be sluiten vindt men elders in dit blad onder „Alge meen Bedrijfsreglement" vermeld. BEËINDIGING LIDMAATSCHAP Wegens verlies der vereisten zijn van het lid maatschap vervallen verklaard: Mevr. H. Pelster-Knoblich, voormalig exploi- tante van het filmverhuurkantoor E'duard Pelster Cultuur Films te Amsterdam; Mevr. P. O Wijnen-Nagelkerke te Steenber gen, voormalig exploitante van het Luxor Thea ter aldaar; de heer J. O Hoppe te St. Maartensdijk, voor malig exploitant van Bioscoop „De Gouden Leeuw" aldaar; Mevr. R. Blom-Rosenberg, voormalig exploi tante van het (verwoeste) Asta Theater te Rot terdam; de heer T. J. Crijns, voormalig exploitant van het Palace Theater te Maastricht; de heer K. W, Elverding, voormalig exploitant van het Asta Theater te Nijmegen. LIQUIDATIE WAARBORGSOMMEN In verband met de liquidatie van de door E* Pelster Cultuur Films, Mevr, P* C, Wijnen-Na gelkerke, de heer C* Hoppe, de heer T» J. Crijns en de heer K* W* Elverding; bij de Bond gedeponeerde waarborgsommen worden de leden uitgenodigd eventuele vorderingen op deze voor malige leden binnen veertien dagen na ontvangst van deze publicatie bij het Bondsbureau in te dienen.

Officieel Orgaan | 1949 | | pagina 15