BELASTING Vermake 14 OP Sedert het verschijnen van het laatste nummer van het Officieel Orgaan, is de belasting op vermakelijkheden wederom in enige gemeenten verlaagd namelijk in de gemeenten Hoogezand en Onstwedde tot 30 Etten en Leur tot 25 en Waddinxveen tot 20. Oude Pekela bracht het percentage van 25 op 20. terwijl de Raad van de gemeente Winkel in zijn vergadering van 5 April j.1. besloot de belasting voor filmvoorstellingen te verlagen van 40 op 25,%. In de gemeente Nuth werd een nieuwe perma nente bioscoop B gevestigd, nadat de Raad be sloten had het heffingspercentage van 35 tot 20 te verlagen. Burgemeester en Wethouders van Amsterdam hebben dezer dagen bij de Raad een voorstel ingediend tot wijziging van de verordening op de vermakelijkheidsbelasting, waartoe op 23 Fe bruari j.1. een motie was aangenomen, ten einde de werkgelegenheid van artisten in de bioscopen te redden. Zij bepalen het gedeelte van de entreeprijs, dat beschouwd kan worden op de muziek en het variété in de bioscopen betrekking te hebben, op 30 en stellen voor om, zolang voor bioscoop voorstellingen het tarief van 35 geldt, een restitutie te verlenen van 3/7 der belasting, welke is geheven over 30 van de onzuivere op brengst. Voor deze restitutie, welke wordt be rekend per kalenderkwartaal, komen in aanmer king de ondernemingen, die tijdens de bioscoop voorstellingen een variéténummer geven en tevens gebruik maken van een orkest, waarvan het aantal leden ten minste 5 bedraagt en voorts niet minder dan l/,,,,, gedeelte van het aantal der voor de bezoekers bestemde zitplaatsen. Ten einde te voorkomen, dat de restitutie in sommige gevallen een ongemotiveerd voordeel oplevert, is bepaald, dat zij nimmer meer zal be dragen dan het nadelig verschil tussen de op brengst van de muziek- en variététoeslag en het bedrag der voor het bijprogramma gedane per soneelsuitgaven. De restitutie moet schriftelijk worden aangevraagd en wordt alleen verleend, indien tijdig aangifte van het bijprogramma is gedaan en volledig inzage van boeken en andere bescheiden wordt gegeven. Naar Burgemeester en Wethouders vertrou wen, zal bij toepassing van deze regeling, die geacht wordt op 1 Januari 1949 in werking te zijn getreden, voor de bioscoopondernemingen een zodanig redelijke verlaging der lasten wor den verkregen, dat de werkgelegenheid voor musici en variété-artisten in die ondernemingen gehandhaafd kan blijven. Overigens is ten aanzien van de belasting heffing op bioscoopvoorstellingen nog een ac countantsonderzoek gaande, zodat nu nog niet beslist kan worden over de wenselijkheid voor alle bioscopen de belasting terug te brengen tot 20%. Wel stellen Burgemeester en Wethouders de Raad voor de heffing van 35 op de entree prijzen van 2.en hoger voor voetbalwed strijden te verminderen tot 20 daar de meer dere opbrengst tot nu toe de moeite niet waard is geweest. Datzelfde geldt voor boks- en wor- stelwedstrijden, biljartwedstrijden bridge-drives e.d. Ook daarvoor zal weer 20 vermakelijk heidsbelasting worden geheven, als het voorstel wordt goedgekeurd en evenzo voor de danspar tijen, die verenigingen plegen te geven. Dit laat ste om de werkgelegenheid voor musici te ver ruimen. Op Woensdag 1 Juni j.1. heeft de Raad de voorstellen van Burgemeester en Wethouders aan vaard. HET OPERATEURSEXAMEN 1949 Van het Bestuur der Stichting Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel" vernemen wij dat het eerstvolgend operateurs examen, voor wat het schriftelijk gedeelte betreft, zal worden afgenomen op Maandag 25, Dinsdag 26, Woensdag 27 en Donderdag 28 Juli in Hotel Krasnapolsky te Amsterdam. Om te voorkomen dat meerdere operateurs uit een bioscoop tegelijkertijd examen moeten doen, waardoor moeilijkheden in het bedrijf zouden kunnen ontstaan, wordt het examen in twee groepen gesplitst te weten: Groep A Maandag 25 Juli 1.30—5.30 uur Dinsdag 26 Juli 9.00—2.30 uur Groep B Woensdag 27 Juli 1.30—5.30 uur Donderdag 28 Juli 9.00—2.30 uur Het mondeling gedeelte van het examen wordt afgenomen in de periode van 22 Augustus3 September a.s. en duurt één dag. Nadere bijzonderheden omtrent het examen, het te behalen diploma, de exameneisen, alsmede aanmeldingsformulieren worden door het Bestuur van genoemde Stichting op aanvrage gaarne ver strekt. Rest ons nog te vermelden dat de inschrijving van candidaten op 1 Juli 1949 zal worden ge sloten en dat de examenkosten voor hen, die niet aan de schriftelijke cursus deelnemen 10,— bedragen.

Officieel Orgaan | 1949 | | pagina 16