CCILM DE HOLLAND FESTIVAL 20 OP HET Zoals de leden uit het jaarverslag vernomen hebben, zal dit jaar voor de eerste maal door de film worden deelgenomen aan de manifestaties der onderscheidene kunsten, welke onder de titel Holland Festival" telken jare worden gehouden. Deze deelneming zal bestaan in een viertal ex clusieve filmvoorstellingen, premières van uitzon derlijke Europese films, welke te Scheveningen op Dinsdag 21 Juni en Zaterdag 9 Juli in het Kur- haus Theater en te Amsterdam op Zaterdag 25 Juni en Dinsdag 12 Juli in het Theater Tu- schinski zullen worden gegeven. De organisatie van deze deelneming is door het Hoofdbestuur opgedragen aan de heren C. S. Roem, W. K. G. van Roven en de heer R. Uges Jr,, alsmede aan de Culturele Advies-Commissie. Een door de leden dezer Commissie en eerstge noemde heren gekozen Werkcommissie Film is belast met de dagelijkse leiding. Reeds bij de eerste beraadslagingen, welke nog in December van het vorig jaar plaats vonden, bleek men unaniem van mening, dat ook de Ne derlandse film op dit festijn der kunsten een be scheiden entree diende te maken. En daar het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen dit denkbeeld deelde en onmiddellijk zijn financiële steun toezegde, werd op korte termijn een prijsvraag uitgeschreven. Uit een zestigtal synopsissen werd een keuze gedaan en aan tien der inzenders werd een opdracht verstrekt tot het schrijven van een draaiboek, dat, onder ver melding van eventuele medewerkers en voorzien van een kosienbegroting, binnen een bepaalde ter mijn moest worden ingeleverd; alle draaiboeken waren op het voorgeschreven tijdstip gereed. Een Jury, welke in overleg met het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en met de Beroepsvereniging van Nederlandse Cine asten werd samengesteld, koos op 21 Maart j.1. de scenario's „Parlevinkers" van de heer Y. Brus- se en „Napoleon contra Venus" van de heer R. Hornecker. Beide heren ontvingen een opdracht tot het maken van een film van 300 tot 400 meter lengte, waartoe hun de productiekosten tot een bepaald bedrag werden vergoed. Dezelfde Jury heeft zich thans aan de hand van de theater- copieën er van kunnen overtuigen, dat deze Ne derlandse cineasten zich van hun gegeven op dracht op loffelijke wijze hebben gekweten. Hoe wel de Jury met algemene stemmen besloten heeft de door het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen uitgeloofde prijs van 2.000,toe te kennen aan de heer Y. Brusse voor diens film „Parlevinkers", heeft zij ook over de film van de heer R. Hornecker haar tevreden heid laten blijken. Beide films zullen tijdens het festival in première gaan. Het eerste première-programma zal de volgen de films bevatten: Napoleon contra Venus", de charmante geschiedenis van twee beeldjes, van R. Hornecker, „Parade van de verloren tijd" („Les casse-pieds") van Jean Dréville en Noël- Noël (een Nederland-film) en „Rubens", een grote documentaire van Henri Storck en Paul Haesaerts (een film van de NV. Polygoon). Binnenkort zal de definitieve samenstelling van het tweede programma, dat onder meer de korte film „Parlevinkers" van de heer Y. Brusse zal bevatten, bekend worden gemaakt. VRIJGEVEN BIOSCOOPTECHNISCHE- ARTIKELEN Het blijkt dat aan de publicatie in het Bonds orgaan no. 152 van 9 November 1948 betref fende het vrijgeven van bioscooptechnische arti kelen (met uitzondering van koolspitsen) door sommige leden een onjuiste uitleg wordt gegeven. Deze publicatie beoogde slechts de leden ervan op de hoogte te stellen, dat niet langer aan de Technische Commissie toestemming behoeft te worden gevraagd voor het betrekken van bio scooptechnische artikelen voor zover deze gele verd worden door de Erkende Handelaren zijnde; NV. Bicker Van der Roer te Amsterdam. NV. Kinotechniek te Amsterdam. Nederlandsche Western Electric NV. te Am- /sterdam. NV. Handelmaatschappij Loetafoon te Eind hoven. Nederlandsche Siemens Mij. te 's-Gravenhage. CV. Soundfleet te 's-Gravenhagc. A. de Hoop NV. Electrotechnische Fabriek te Rotterdam. Kino Apparaten- en Instrumentenfabriek Th. B. Kagenaar Jr. te Utrecht. Wanneer men echter van andere personen of van collega's nieuw of tweedehands materiaal wil betrekken, dan zal dat eerst kunnen geschie den na verkregen schriftelijke toestemming van de Technische Commissie, als vereist ingevolge het Bedrijfsbesluit inzake Technische Apparaten. Onder „technische apparaten" worden in dit besluit verstaan: a. geluidsfilmprojectoren, versterkers, gelijk- richters, versterker- en gelijkrichterbuizen, luidsprekers, onderdelen voor deze appara ten, koolspitsen, projectiedoeken en in het algemeen alle artikelen (zowel toestellen als onderdelen en materialen), welke in tech-

Officieel Orgaan | 1949 | | pagina 22