21 nisch opzicht nodig zijn of gebruikt plegen te worden voor het vertonen van geluids films; b. andere dan de sub. a bedoelde artikelen, welke voor het film- en bioscoopbedrijf in technisch opzicht van belang zijn en als zo danig door het Hoofdbestuur worden aan gewezen. WIJZIGINGEN NAAM- EN ADRESLIJST (Opgave No. 8) Pag. 2. Ledenraad. Schrappen: ,,W. F. Dubbel deman, Amsterdam", toevoegen: ,,C. J, Blad, Amsterdam." Pag. 3. Vervolg Ledenraad. Schrappen: ,,H. S. Boekman, Amsterdam" en ,,R. Meyer, Amsterdam", toevoegen: ,,L. L. Lioni, Amsterdam" en „J. Weening, Amster dam". Bestuur Bedrijfsafdeling Filmverhuur ders. Wijzigen: ,,L. Groen, Amsterdam" i.p.v. ,,R. Meyer, Amsterdam". Toe voegen: ,,L. L. Lioni, Amsterdam". Afdelingsraad. Schrappen: ,,W. F. Dub- beldeman, Amsterdam", toevoegen: ,,A. P. du Mée, Amsterdam". Pag. 4. Afd. Amsterdam. Wijzigen: ,,J. v. d. Horst i.p.v. W. F. Dubbeldeman". Se cretariaat: ,,Hobbemastraat 20, etc." wijzigen in „Bondsbureau, Amsterdam". Afd. 's-Gravenhage. Toevoegen: „J. J. H. H. Tapke-Lokenberg". Afd. Rotterdam. Schrappen: ,,W. F. Dubbeldeman, Amsterdam, Secretaris", toevoegen bij: C. J. Blad, Amsterdam: .waarnemend secretaris". Secretariaat wijzigen in: ,,Reguliersbreestraat 31, Amsterdam, tel. 32970". Pag. 6. Comm. van Geschillen, Wijzigen: „J, v. d. Horst i.p.v. W. F. Dubbeldeman" en ,,L. L. Lioni i.p.v. L. W. R. Meyer". Pag. 7. Comm. Beroep Nieuwe Zaken. Schrap pen: ,,M. Gerschtanowitz, Amsterdam". Pag. 9. Vervolg Bestuur Stichting etc. Wijzi gen: ,,E. F. Henny, Veenendaalkade 127, 's-Gravenhage, i.p.v. J. S. v. d. Meer". Pag. 14. Arnhem. Corso. Schrappen: ,,J. B. Westland" en „Renswoude". Pag. 18. Breskens. Na „Boulevard" alles schrap pen. Toevoegen: „Mevr. M, v. Wely- Luxembourg, corr. adres: Utrechtseweg 79, Arnhem, tel. K 8300—1872 (district Arnhem) (zie verder onder Coevor- den)". Verder toevoegen: ,,Q Ontspan ningsgebouw. Hoofdstraat, Breskens". Pag. 19. Coevorden. Beatrix. Toevoegen na „tel. 75": ,,Mevr. C. F. M. Luxembourg- Paulssen, leidster" en bij: „zie ook on der": Ierseke, Philippine, Sluis. Pag. 23. Eibergen. Victoria. Adres bioscoop moet worden: „Grootstraat No. 98" en het corr.adres Kerkstraat 11". Pag. 21. Haagsch Christelijk Filmcentrum. Corr.- adres wijzigen in: „van Speykstraat 191, tel. 331112 (b.g.g. 320742)". Pag. 43. Renswoude. Luxor. Na „tel. Veenen- daal 565" alles schrappen. Toevoegen: „J. B. Westland". Pag. 46. Simpelveld. Witte. Toevoegen na L- van Wersch: privé tel. 320". Pag. 51. Venlo. Royal. Adres theater wijzigen in „Steegstraat 19". Pag. 53. Wageningen. City-Luxor. Schrappen onder firmanten: „J. B. Westland", te vens schrappen „Renswoude". Idem onder: Arnhem, pag. 14. Pag. 59. Schrappen: „Ierseke" en alles wat daarbij is vermeld. Pag. 61. Filmex. Toevoegen: „H. J. D. Daudey, directeur". Schrappen: ,,J. de Wind". Idem pag. 65. Pag. 63. Haarlem. Polygoon. Toevoegen: ,,B. D. Ochse, directeur", idem pag. 64. Pag. 64. 's-Gravenhage. Ideaal Film. Adres wij zigen in „Zwarteweg 20". TOEPASSING VAN ARTIKEL 15 DER STATUTEN Het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond heeft op grond van artikel 15 der Statuten in zijn verga dering van Dinsdag 26 April gehoord de heer P. Klabou, exploiterende de Cinema Parisien te Amsterdam, ter zake van de klacht* als zou de heer Klabou van 18 tot en met 24 Maart j.1. in de Cinema Parisien te Amsterdam hebben ver toond de film „Van de duivel bezeten" („Le diable au corps") in een andere samenstelling dan zij door de Centrale Commissie voor de Keuring van Films ter openbare vertoning is toegelaten en door het betrokken filmverhuurkantoor was geleverd, en besloten hem de sitaf van waarschuwing op te leggen en deze te doen publiceren. Dit besluit is gegrond op de volgende overwegingen: dat het betrokken filmverhuurkantoor, naar aanleiding van een artikel in ,.Het Algemeen Dagblad" te Rotterdam van 24 Maart j.1., vaarin de schrijver er zich ernstig over beklaagde, dat de film „Van de duivel bezeten" („Le diable au corps") in gecoupeerde vorm zou zijn vertoond, onmid dellijk ter zake een onderzoek heeft doen instellen; dat toen is geconstateerd, dat deze coupures waren aan gebracht bij de vertoning van deze film in de Cinema Parisien te Amsterdam, welke geëxploiteerd wordt door de heer P. Klabou; dat het aanbrengen van coupures in een door de Centrale Commissie gekeurde film in strijd i& met artikel 16 der Bioscoopwet, dat bepaalt, dat in het openbaar geen films

Officieel Orgaan | 1949 | | pagina 23