IN MEMORIAM Mevr. L. Meyer-Schimmerling te Amsterdam, van de beslissing van het Hoofdbestuur, waarbij aan Mevr. Meyer de toestemming werd gewei gerd, tot het omzetten van haar filmverhuurkan toor in een naamloze vennootschap; Firma Minerva Theater te Apeldoorn, van de beslissing van het Hoofdbestuur, waarbij aan genoemde firma de toestemming werd geweigerd, tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop-B in het gebouw ,,De Veluwe" aldaar. Beschikkende op deze hoger beroepen heeft de Ledenraad besloten de beslissingen van het Hoofdbestuur te bevestigen. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zit ting van 20 April 1949 besloten toestemming te verlenen, als bedoeld in artikel 9 van het Gewij zigd Algemeen Bedrijfsreglement aan: de firma Trio Film te Amsterdam, tot het gaan exploiteren van de bedrijfstak d. ener filmfabriek, namelijk het vervaardigen van teken- en/of pop- penfilms. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zit ting van 11 Mei besloten toestemming, als be doeld in genoemd reglement, te weigeren aan: de N.V. Haghe Film tot het gaan exploiteren van de bedrijfstak b. ener filmfabriek, namelijk het vervaardigen van journaalfilms, alsmede van de bedrijfstak c. van een filmverhuurkantoor, na melijk het verhuren aan bioscopen van Neder landse journaalfilms; de Vereniging Christelijke Filmactie te 's-Gra- venhage tot het gaan exploiteren van een reizende bioscoop; de heer A. Boer te Ermelo tot het gaan exploi teren van een reizende bioscoop; de heer A. M. A. van Tetering (Animex) te Haarlem tot het gaan exploiteren van een film verhuurkantoor. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken heeft op 12 Mei een hoger beroep behandeld, ex. artikel 18 van het Gewijzigd Algemeen Bedrijfsreglement ingesteld door de Voorzitter van de Afdelings- raad, tegen de beslissing der Commissie Nieuwe Zaken, gewezen op 15 September 1948, waarbij aan Mej. M. Th. Beckers, wonende te Sittard, toestemming was verleend tot het gaan exploi teren van een permanente bioscoop-A in de con certzaal Peters te Susteren. De Beroepscommissie bevestigde de beslissing der Commissie Nieuwe Zaken, echter met dien verstande, dat daaraan verschillende voorwaar den werden verbonden. TOELATING DONATEURSCHAP Tot het donateurschap is toegelaten: de Firma Erven Co., Meubelfabriek te Oirschot. Op 30 Maart 1949 verloor de heer Frans Jo- seph Herberichs door een auto-ongeluk het leven. De heer Herberichs, die de leeftijd van 63 jaar bereikte, was firmant van de firma Jos Herberichs, die de Hollandia Theaters te Kerkrade en Eygels- hoven exploiteert. Hij was ruim dertig jaar lid van de Nederlandsche Bioscoop-Bond; aanvankelijk als alleen-eigenaar, later tezamen met zijn kinderen in een vennootschap onder firma. Door zijn dood is aan het bedrijf een achtens waardig exploitant ontvallen, die vooral in Kerkrade aanzien genoot. Hij was onder andere bestuurslid van het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Kerkrade. Het Hoofdbestuur heeft aan de familie van de overledene zijn innige deelneming met dit verlies betuigd en heeft zich bij de ter aardebestelling, welke plaats vond op Zaterdag 2 April j.1., doen vertegenwoordigen door de heer M. J. W. Peters uit Venlo, die samen met enige collega's tevens het Afdelingsbestuur representeerde. Verscheidene leden brachten aan hun ontslapen collega een laatste groet. Bij de uitvaartdienst en de teraardebestelling gaven voorts vertegenwoor digingen uit verenigingen ter plaatse blijk van medeleven. AANMELDING LIDMAATSCHAP Voor het lidmaatschap hebben zich aangemeld: de heer H. Kessels-Jansen te Velden, voor het exploiteren van een permanente bioscoop-B in Gebouw De Blokhut aldaar; de heer M. J. Stekete te Poortvliet, voor het exploiteren van een permanente bioscoop-B in Gebouw ,,De Gouden Leeuw" te St. Maartens dijk; de heer C. G. M. Legro te Tilburg, voor het exploiteren van het Chicago Theater te Tilburg; de N.V. Bioscoopmaatschappij Palace te Maas tricht (directeur de heer G. Crijns), tot het over nemen en voortzetten van het Palace Theater aldaar. Mej. M. Th. Beckers, die een bioscoop te Sus teren gaat exploiteren.

Officieel Orgaan | 1949 | | pagina 8