BELASTING vermake 'd teaen 8 OP Wederom hebben enige gemeenten besloten wij zigingen in haar verordeningen tot heffing van de belasting op vermakelijkheden aan te brengen. Beesd De Raad van de gemeente Beesd heft thans voor bioscoopvoorstellingen, waarin, naast andere films, Nederlandse journaal en/of films als bedoeld in artikel 1, 2e lid sub. 2 van de bioscoopwet, tot een gezamenlijke lengte van ten minste 500 meter, worden vertoond, 25 op Zondagen en algemeen erkende Christelijke feestdagen en 20 op an dere dagen. Driebergen-Rijsenburg De Raad van de gemeente Driebergen-Rijsen burg heeft de vermakelijkheidsbelasting voor film voorstellingen van 35 verlaagd tot 25 Hensbroek De gemeente Hensbroek heeft het tarief voor bioscoopvoorstellingen, waarin, naast andere films, Nederlands journaal en/of films als bedoeld in ar tikel 1, tweede lid, sub. 2 van de bioscoopwet, tot een gezamenlijke lengte van ten minste 500 me ter worden vertoond, verlaagd tot 20 Bioscoopvoorstellingen, waarin uitsluitend films (vervolg van pag. 7). Wat is nu in deze gang van zaken van zo bij zondere betekenis? Het bereikte resultaat is immers niet het gevolg van een hardnekkige strijd tussen werkgevers en werknemers. Het is niet de machts positie van de vakbonden, die de loonregeling heb ben afgedwongen, noch die van de werkgevers. welke haar zouden hebben opgelegd. De vakbonden hebben in het bioscoopbedrijf een bescheiden aan hang en in het algemeen genomen zijn de loon- voorwaarden in ons bedrijf behoorlijk, al zijn er hier en daar uitzonderingen. De meeste bioscopen hebben slechts een klein personeel en de verhou dingen tussen patroon en arbeiders hebben nog vaak een gemoedelijk karakter. Neen, van een strijd om machtsposities is geen sprake geweest- De aanvaarding van het ontwerp loonregeling is uitsluitend het gevolg van de nieuwe inzichten in de sociale verhoudingen. Zij is enerzijds inge geven door het verlangen om de rechtspositie van de werknemers te erkennen en vrijwillig de arbei der het loon te geven, dat hem toekomt en ander zijds door de behoefte ener meer nauwkeurige om schrijving van de verplichtingen van werknemers. De arbeidsvrede welke de speciale verhoudingen in ons bedrijf kenmerkt, zal er door bestendigd worden. worden vertoond als bedoeld in artikel 1, tweede lid, sub. 2 van de bioscoopwet, zijn van belasting vrijgesteld. Heythuysen In de gemeente Heythuysen wordt thans voor filmvoorstellingen een tarief van -f)/t25 van de bruto-opbrengst toegepast. Numansdorp Overeenkomstig een desbetreffend voorstel van Burgemeester en Wethouders heeft de Raad van de gemeente Numansdorp de vermakelijkheidsbe lasting op filmvoorstellingen van 35 gebracht op 20 Oudewater. Eveneens werd onlangs in de gemeente Oude water de belasting op vermakelijkheden voor film voorstellingen verlaagd tot 20 Valkenswaard De Raad van de gemeente Valkenswaard heeft op Donderdag 10 November j.1. onder overwel digende belangstelling tallozen konden niet tot de tribune worden toegelaten en moesten onver richter zake huiswaarts keren besloten de be lasting op vermakelijkheden voor bioscoopvoor stellingen van 40 te verlagen tot 20 Dit voorstel tot verlaging werd na een zeer uitvoerige discussie met negen stemmen voor en zes blanco aangenomen. Met het indienen en aannemen van dit voorstel heeft de R.K. Partij Gemeentebelangen haar, tij dens de deze zomer gehouden verkiezingen aan haar kiezers gegeven belofte, prompt ingelost. De gemeente Valkenswaard was een van de zeer wéinige gemeenten in Nederland, die het nodig had gevonden een nog hoger 'heffingspercentage vast te stellen en te blijven handhaven, dan het Financiële Verhoudingsbesluit nodig oordeelde. Veendam De gemeente Veendam heeft vorige week de belastingheffing op filmvoorstellingen verlaagd tot 20,%. Winschoten Ook de gemeende Winschoten is er toe overge gaan de vermakelijkheidsbelasting voor filmvoor stellingen te verlagen en wel tot 25 Voorstel lingen, waarin uitsluitend films worden vertoond als bedoeld in artikel 1, tweede lid, sub. 2 van de bioscoopwet, worden met 15 belast. 's-Gravenhage Naar analogie van de besluiten van de ge meenteraden van Amsterdam d.d. 1 Juni en van Rotterdam d.d. 7 Juli van dit jaar, is thans ook de Raad van de gemeente 's-Gravenhage accoord gegaan met een wijziging, in hoofdzaak neerko mende op een gedeeltelijke restitutie van verma kelijkheidsbelasting aan ondernemers van bio scopen, waarin orkest en variété optreden.

Officieel Orgaan | 1949 | | pagina 10