LEDENVERGADERING Reöclii li OP Maandag 12 December j.1. zijn de leden van de Nederlandsche Bioscoop- Bond in een buitengewone algemene vergadering bijeengekomen in de Con greszaal van Hotel Krasnapolsky te Am sterdam ter behandeling van enige belangrijke aangelegenheden. Bij de opening van de vergadering werd door de Bondsvoorzitter, de heer M. P. M. Vermin, hulde gebracht aan de nagedachtenis van dege nen, die sedert de vorige ledenvergadering van 18 Juli j.1. aan de Bond zijn ontvallen, de heer Jacq. van Biene, directeur van de N.V. Lumina Film, die op zeer jeugdige leeftijd door een tragisch on geluk om het leven kwam, en de heer B. Ottema, exploitant van het Olympia Theater te Amster dam. Staande eerde de vergadering in stilte de na gedachtenis dezer leden. Nadat de Voorzitter had medegedeeld, dat de Notulencommissie van de ledenvergadering van 18 Juli j.1., bestaande uit de heren E. Alter, Voor burg, S. C. Barnstijn, Utrecht en H. J. de Vries, Groningen, zich met deze notulen accoord had verklaard, werd besloten deze notulen goed te keuren. Op voorstel van de Voorzitter werden tot leden der Commissie belast met het nazien van de no tulen dezer vergadering benoemd de heren M. Gerstanowitz, Amsterdam, L. L. Lioni, Amster dam en H. Zondervan, Leeuwarden. Vermakelijkheklsbelastmg Uitvoerig werd de situatie in verband met de belasting op vermakelijkheden door de Voorzitter uiteengezet. Hij memoreerde dat het Hoofdbe stuur de leden heeft geadviseerd iedere actie te staken, zulks naar aanleiding van de mededeling van de Minister van Binnenlandse Zaken, gedaan mede namens zijn ambtgenoot van Financiën, om een herziening van artikel 24f van het Besluit I 560 te overwegen indien hem daartoe een verzoek van de zijde der gemeenten en van het bedrijf zou bereiken mits geen georganiseerde acties zouden worden ondernomen. Het Hoofdbestuur is er zich zeer wel van bewust, dat het bedrijf met dit be sluit afstand deed van het uitoefenen van een recht, waarvan circussen, variété- en operettegezelschap pen, organisaties op het gebied van het sportwe- zen enz. wél naar believen gebruik maken wan neer zij weigeren gemeenten te bezoeken of be langrijke wedstrijden te houden in gemeenten, waar de vermakelijkheidsbelasting huns inziens te hoog is. Spreker besloot zijn toelichting met er op te wijzen, dat het Nederlandse film- en bioscoopbe drijf het als een verongelijking voelt, dat het door de fiscale politiek van de Overheid achtergesteld wordt bij alle andere vormen van ontspanning. Het hoopt en verwacht, dat de Overheid deze grief zal wegnemen. Na de mededelingen van de Voorzitter ontspon zich een levendige gedachtenwisseling over deze aangelegenheid, welke de bijzondere belangstelling van de vergadering had. Door de leden werd het Hoofdbestuur met klem verzocht bij de regering op een spoedige oplossing aan te dringen. .egeling van lonen en andere arneias voorwaarden Vervolgens werd aan de orde gesteld het voor stel van het Hoofdbestuur tot goedkeuring van het ontwerp-voorstel aan het College van Rijks- bemiddelaars tot het vaststellen van een landelijke regeling van lonen en andere arbeidsvoorwaarden in het bioscoopbedrijf. Elders in dit blad wordt een uiteenzetting gegeven betreffende het ont staan van dit ontwerp-voorstel, dat werd behan deld door de Looncommissie in samenwerking met de erkende vakbonden, de Stichting van de Ar beid en het College van Rijksbemiddelaars. De Voorzitter bracht aan hen, die de Bond in genoemde Commissie vertegenwoordigen, de heer W. K. G. van Royen als voorzitter en de heren J. J. Abeln, M. Desmet, R. Uges, C. van Willi gen als leden en H. W. Hagenberg als secretaris, de dank der vergadering over voor het belang rijke en moeilijke werk, dat zij ter behartiging van de bedrijfsbelangen in deze Commissie hebben verricht. De heer W. K. G. van Royen deelde mede, dat het ontwerp, dat aan alle leden van de Bond werd toegezonden, in de afdelingen en ten slotte in de Afdelingsraad uitvoerig was behandeld, naar aan leiding waarvan een aantal amendementen was ingekomen. Deze amendementen, vergezeld van de prae-adviezen van het Hoofdbestuur, werden door spreker aan de hand van het ontwerp-voor stel artikelsgewijze behandeld. Overeenkomstig deze prae-adviezen werden alle geamendeerde artikelen zonder hoofdelijke stem ming door de vergadering goedgekeurd, nadat een BUITENGEWONE

Officieel Orgaan | 1949 | | pagina 11