12 tot het gaan exploiteren van een permanente bio scoop-B te Den Oever (gemeente Wieringen); de N.V. Gofilex te Leiden, tot het exploiteren van een permanente bioscoop B in zaal Schepens te Budel; de heer L. van Wersch, tot het exploiteren van een permanente bioscoop B in zaal Goebbels te Bocholz. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zit ting van 3 Augustus 1949 besloten toestemming als bedoeld in vorengenoemd reglement te verlenen aan: de heer J. H. H. van der Mars te Nijmegen, tot het gaan exploiteren van een permanente bio scoop-A in het gebouw van het Schuttersgenoot schap Oevi te Millingen; De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zit ting van 31 Augustus 1949 besloten, toestemming als bedoeld in vorengenoemd reglement te verlenen aan: de heer J. C. M. Maas te Breda, tot het gaan exploiteren van een reizende bioscoop op een daar toe speciaal ingericht schip in een aantal met name genoemde gemeenten; De Commissie Nieuwe Zaken heeft in de zitting van 31 Augustus besloten, de gevraagde toestem ming te weigeren aan: de heer H. Alsem, te 's-Gravenhage, tot het gaan exploiteren van een filmfabriek; de N.V. Amsterdam Film i.o. (waarvan direc teuren zijn de heren J. J. ter Linden en Mr. H. A. Keuls), tot het gaan exploiteren van een filmver huurkantoor; de N.V. Mij. voor Cinegrafie te Amsterdam, tot het gaan exploiteren van een permanente bio scoop-A in een te Schiedam te vestigen gebouw van de Stichting ,,De Schiedamse Gemeenschap"; de firma Gebrs. Veenhuizen te Hengelo (O.) (tweede gewijzigde aanvrage) tot het gaan exploi teren van een permanente bioscoop-A in gebouw Lumière te Steenwijk, waarin voorheen geregeld reisbioscoopvoorstellingen werden gegeven door de heer Joh. Miedema. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zit ting van 28 September besloten, toestemming als bedoeld in vorengenoemd reglement te verlenen aan: Mevrouw M. Fonke-Weeda te Echt, tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop-A in het te verbouwen pand aan de Dorpsstraat Sec tie C nr. 1607 te Heythuysen (gemeente Heythuy- sen, L); De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zit ting van 28 September 1949 besloten, afwijzend te beschikken op de aanvrage van de N.V. Mij. voor Cinegrafie te Amsterdam, om toestemming tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop-A in de aula van het Gemeente Museum te 's-Gra venhage. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken heeft in haar zitting van 19 October 1949 behandeld een hoger beroep, ingesteld door de N.V. Maat schappij voor Cinegrafie te Amsterdam tegen de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken, gewezen op 28 September 1949, waarbij haar de gevraagde toestemming tot het gaan ex ploiteren van een permanente bioscoop-A in de aula van het Gemeentemuseum aan de Stadhou- derslaan no. 42 te 's-Gravenhage werd geweigerd. De Beroepcommissie vernietigde de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken en verleende ge noemde N.V. toestemming tot het gaan exploi teren van de hiervoor bedoelde permanente bio scoop-A. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken heeft in haar zitting van 19 October tevens behandeld de hoger beroepen, ingesteld door de N.V. Haghe Film te s-Gravenhage tegen de beslissingen der Commissie Nieuwe Zaken, waarbij haar de ge vraagde toestemming resp. tot het gaan exploite ren van de bedrijfstak b van een filmfabriek (het vervaardigen van journaalfilms) en de bedrijfs tak c van een filmverhuurkantoor (het verhuren aan bioscopen van Nederlandse journaalfilms) was geweigerd. De Beroepcommissie bevestigde beide beslissingen. AANMELDING LIDMAATSCHAP Voor het lidmaatschap hebben zich aangemeld de heer J. H. H. van der Mars te Nijmegen, die een permanente bioscoop-A te Millingen explou teert, ingevolge daartoe van de Commissie Nieuwe Zaken verkregen toestemming, Mevrouw M. Fon ke-Weeda te Echt, die een permanente bioscoop- A gaat exploiteren in de gemeente Heythuysen, zulks eveneens ingevolge een van vorengenoemde Commissie verkregen toestemming en de Firma G. Hart C. Voogt te Oudkarspel, exploiterende het Tivoli Theater aan de Dorpsstraat A 134 te Noordscharwoude in de gemeente Langedijk. TOELATING LIDMAATSCHAP Tot het lidmaatschap werden door het Hoofd bestuur toegelaten de Stichting Nederlandse Film studio, exploiterende de Cinetone Studio aan de Duivendrechtsekade te Amsterdam en Mevrouw A. Pen-Nijk, exploitante van Texels Bioscoopthea ter te Den Burg, alsmede de heren D. Levie, ex ploiterende het Rex Theater te Hilversum, W. Th. van Pinxsteren, exploiterende het Centraal Theater te Ravenstein, de heer J. J. J. Tonnaer, exploiterende het Tobi Theater te Vaals, alsmede de heer Ch. Hart, exploiterende de bioscopen Ken- nemer- en W.B. Theater te Beverwijk.

Officieel Orgaan | 1949 | | pagina 14