BIOSCOOPOPERATEUR 18 Voor het examen van bioscoopoperateur, het welk door de Stichting „Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel" is gehouden, hadden zich dit jaar niet minder dan 165 candida- ten aangemeld. Van deze candidaten hadden*er 18 de zogenaamde dagcursus gevolgd, dat is de cur sus, die genoemde stichting in Amsterdam in samenwerking met de Electrotechnische school en een aantal deskundige medewerkers uit het film en bioscoopbedrijf heeft georganiseerd en die jongelieden in een jaar tijds zowel theoretisch als practisch tot bioscoopoperateur opleidt, waarbij deze jongelieden de meest elementaire practijkken- nis als leerling-operateur in verschillende biosco pen opdoen. Van de overige candidaten had het merendeel de schriftelijke cursus gevolgd, dat is de cursus van schriftelijke lessen, die de stichting ten behoeve van de reeds in het bedrijf werkzame operateurs heeft georganiseerd. Deze schriftelijke cursus is in Februari 1948 begonnen met 322 deelnemers, waar van er op het eind nog 224 waren overgebleven. Van deze laatsten heeft slechts een kleine 60 het examen aangedurfd. Het schriftelijk gedeelte van het examen was in twee groepen verdeeld: de ene groep werd geëxa mineerd op 25 en 26 Juli, de tweede groep op 27 en 28 Juli. Het examen vond plaats in de congres zaal, respectievelijk de grote zaal van Hotel Krasnapolsky. Van de 165 candidaten, die zich aangemeld had den, verschenen er 150. De resultaten van het schriftelijk werk waren aanleiding om 13 candida ten te berichten, dat deelneming aan het mondeling examen geen zin zou hebben. Daarentegen werd aan 44 candidaten vrijstelling verleend van het mondeling examen in de theoretsche vakken. Aan het mondeling gedeelte van het examen namen op 23, 24, 25, 30 en 31 Augustus in totaal 134 candidaten deel. In de theoretische vakken werd geëxamineerd in enige zalen van het Park hotel; de practische bekwaamheid der candidaten werd beproefd in de cabines van de Amsterdamse bioscopen Alhambra, City, Hallen, Royal en Vic toria, daartoe welwillend door de directies beschik baar gesteld. Het eindresultaat is geworden, dat 92 candida ten zijn geslaagd, dat er 12 in een of meer vakken een herexamen moeten doen en dat er 30 zijn af gewezen. Een bijzondere vermelding hebben de drie candidaten verdiend, die zulke uitstekende cijfers hebben verkregen, dat de examencommissie hun het diploma ,,met lof" heeft uitgereikt. Het zijn: W. J. C. Eikendal Musica, Den Haag H. Hubert Tuschinski, Amsterdam D. Lokker Colosseum, Rotterdam. Een volledige lijst van de geslaagde candidaten vindt U elders in dit blad afgedrukt. Hoeveel werk er aan het organiseren en uitvoe ren van examens voor een dergelijk groot aantal candidaten verbonden is, moge blijken uit het feit, dat niet minder dan 36 deskundigen als examina toren en gecommitteerden hun medewerking hebben verleend. Uit onderstaande opsomming kan men zien, dat het corps examinatoren en gecommitteer den is samengesteld uit leerkrachten der cursussen, technici, brandweerdeskundigen en deskundigen uit het bioscoopbedrijf. J. B. Roelofs, Hoofd afdeling Oplei ding Rijksbrandweerinspectie O. P. Besseling, Directeur N.V. Kino- techniek, Amsterdam G. H. Groenewegen, Exploitant Casino, Leiden E. F. Henny, chef technische diemst City-concern, vertegenwoordiger R.K. Bond St. Antonius. F. v. d. Heyden, chef technische dienst Cineac-concernvertegenwoordiger P.F.T. J. J. Mulder, vertegenwoordiger A.N. B.T. E. F. W. Trijssenaar, N.V. Handel maatschappij ,,Loetafoon" (Philips) H. W. Hagenberg, Secretaris van het Bestuur L. Claassen, Plaatsvervangend Secreta ris van het Bestuur, F. Maartens, Directeur E.T.S., leider dagschool J. B. Berrman, chef technische dienst Lutusca th. Rotterdam P. Lankester, leraar E.T.S. J. H. van Peursem, leraar E.T.S. J. Schipper, leraar E.T.S. J. C. Tenge, technisch chef N.V. Kino- techniek, Be stuurs leden Leer krachten dagschool EXAMENS

Officieel Orgaan | 1949 | | pagina 20