20 afdelingen gesplitst en het ligt in de bedoeling van het Stichtingsbestuur om aan het einde van ieder gedeelte een tentamen af te nemen, waarbij de cursist moet bewijzen de behandelde leerstof naar behoren in zich te hebben opgenomen. Hiervoor zullen certificaten worden uitgereikt en slechts zij die zulk een certificaat behalen worden in de ge legenheid gesteld aan het volgende gedeelte van de cursus deel te nemen. De eindexameneisen zullen op grond van het voorafgaande echter geen verandering ondergaan. Definitieve gegevens omtrent bovengeschetste veranderingen ontbreken ons op dit ogenblik nog en wij stellen ons daarom voor om zodra het nieu we lesprogramma en de duur van de cursus be kend zijn, nader op deze aangelegenheid terug te komen. INSCHRIJVING OPERATEURSCURSUS Van het Bestuur der Stichting Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel" vernemen wij, dat de inschrijving voor de schrif telijke operateurscursus 1950/1951, die in Januari a.s. begint, met ingang van 1 November j.1. is opengesteld. De sluitingsdatum is bepaald op 15 Januari a.s. Aanmeldingsformulieren als mede nadere bijzonderheden omtrent de cursus worden op aanvrage gaarne verstrekt door het Secretariaat van de Stichting, dat is gevestigd op het Bondsbureau. De aandacht zij erop gevestigd, dat reeds een aanzienlijk aantal operateurs, in het bezit is gekomen van het operateursdiploma en dat het bovendien op 1 September 1950 voor alle opera teurs noodzakelijk zal zijn het diploma, respectie velijk een vrijstelling te bezitten om als zodanig in het bedrijf te kunnen worden gehandhaafd. Vele andere operateurs zijn reeds aan het stude ren om in de zomer van 1950 aan het examen deel te nemen en alsdan het vereiste diploma te behalen. BEËINDIGING LIDMAATSCHAP Wegens verlies der vereisten zijn van het lid maatschap vervallen verklaard: de heer J. van Rhijn, voormalig exploitant van het Scala Theater te Doetinchem; (vervolg van pag. 17). van de bioscoopvoorstellingen welke nu een maal voor brede lagen van het volk hèt amusement uitmaken in stede van verhoogd te worden ge vaar zou lc/pen èn cultureel èn moreel ernstig te dalen. Het is daarom, dat ik de geachte bewinds man verzoek, met deze opmerkingen bij het bepa len van zijn standpunt ernstig rekening te hou den." Mevrouw A. M. Levie-van Horsen, voormalig exploitante van het Rex Theater te Hilversum; de Firma Centraal Theater, voormalig exploi tante van het gelijknamige theater te Ravenstein; de heer M. A. V. Vermin, voormalig exploitant van het Mabi Theater te Maastricht, alsmede de heer N. Ortje, voormalig exploitant van de Chur- chill-Cinema te Hilversum, en de N.V. Bebio te Beverwijk, voormalig exploitante van de biosco pen W.B.- en Kennemer Theater. LIQUIDATIE WAARBORGSOMMEN In verband met de liquidatie van een aantal bij de Bond gedeponeerde waarborgsommen worden de leden uitgenodigd eventuele vorderingen op de hieronder genoemde personen of ondernemin gen binnen acht dagen na ontvangst van deze publicatie schriftelijk bij het Bondsbureau in te dienen. Het betreft hier de waarborgsommen van de heer J. van Rhijn uit Lobith, de Firma Centraal Theater te Ravenstein en de heer M. A. V. Ver- min te Maastricht. FILMHUURSCHULD-COMMISSIE Op grond van artikel 13 van de Algemene Voor waarden van Verhuur en Huur van Films luiden de: „Wanneer vaker dan een door het Hoofd bestuur te bepalen aantal malen binnen een eveneens door het Hoofdbestuur te bepalen tijdperk klachten bij de Filmhuurschuld-Com- missie worden ingebracht tegen eenzelfde huurder, kan deze Commissie eisen, dat die huurder voor elke volgende tegen hem uitge brachte sommatie een bedrag van 0.50 be taalt, waarop toepasselijk is het bepaalde in art. 17 dezer voorwaarden." heeft het Hoofdbestuur in zijn vergadering van 5 September j.1. besloten het aantal aan eenzelfde huurder gezonden sommaties, waarna een bedrag van 0.50 voor elke volgende sommatie in reke ning kan worden gebracht, voor het jaar 1949 te bepalen op 5. NIEUWE LEDENCOMMISSIE BIOSCOOP RECLAME-EXPLOITANTEN De Nieuwe Ledencommissie van de Nederland- sche Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploitan ten heeft in haar zitting van 28 September 1949 besloten, toestemming te verlenen als bedoeld in artikel 3 van het Algemeen Verenigingsregle ment aan: de Firma Atu, tot het omzetten van haar ven nootschap onder firma in een naamloze vennnoot- schap Atu te Amsterdam en deze N.V. i.o. tevens toe te laten tot het lidmaatschap der Vereeniging, overeenkomstig het bepaalde in artikel 7 der Sta tuten.

Officieel Orgaan | 1949 | | pagina 22