GEWIJZIGD ALGEMEEN BEDRUFSREGLEMENT 19 Het Hoofdbestuur heeft in zijn vergadering van 25 Juli j.1. besloten toestemming te verlenen, als bedoeld in het Gewijzigd Algemeen Bedrijfsreg- lement aan: de heer B. A. Holtslag te Ulft, tot het over nemen en voortzetten van de permanente bio scoop-B, Luxor Theater te Ulft, welke tot heden stond ingeschreven ten name van de heer W. van Rhijn uit Lobith, zulks onder bepaalde voor waarden. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zit ting van 12 Juli besloten toestemming te verlenen als bedoeld in artikel 9 van het Gewijzigd Alge meen Bedrijfsreglement aan: de heer A. B. M. van Royen te Amsterdam tot het gaan exploiteren van een permanente bio scoop-A in theater De La Mar aan de Marnix- straat 404 te Amsterdam; de heer W. J. van Kessel Jr. te Maasbracht tot het gaan exploiteren van een nieuw te bouwen permanente bioscoop-A in de kom der gemeente Vlijmen (Sectie L, no. 330). De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zit ting van 12 Juli besloten afwijzend te beschikken op de volgende aanvragen, ingediend door: de Eagle Lion Filmmaatschappij N.V. te Am sterdam om toestemming tot het gaan exploiteren van: 1. de bedrijfstak b van een filmfabriek, namelijk het vervaardigen van journaalfilms; 2. de bedrijfstak c van een filmverhuurkantoor, namelijk het verhuren aan bioscopen van Nederlandse journaalfilms; de Stichting Het Westend Theater te Tilburg om toestemming tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop-A in het Westend Theater aan de Poirterstraat te Tilburg. BESLUIT DER HUISHOUDELIJKE COM MISSIE INZAKE KEURING VAN FILMS IN GEWIJZIGDE SAMENSTELLING De Huishoudelijke Commissie van de Centrale Commissie voor de keuring van films heeft in haar vergadering van 14 Juni 1950 het volgende besluit genomen: Overwegende: dat uit de praktijk blijkt dat bij het bioscoop bedrijf en bij de leden der Centrale Commissie voor de keuring van films verschil in opvatting bestaat over wat onder een film ,,in gewijzigde samenstelling" dient te worden verstaan, zomede omtrent de omstandigheden waaronder een reeds gekeurde of herkeurde film, al dan niet in een andere samenstelling, opnieuw ter keuring kan worden aangeboden; dat in artikel 25 van het Bioscoopbesluit be palingen zijn opgenomen t.a.v. de mogelijkheid tot toelating van een film voor een groep van jongere personen dan waarvoor deze toegelaten werd; Besluit: 1. dat een na herkeuring niet-toegelaten film, in een of ander opzicht gewijzigd, wederom ter keuring kan worden aangeboden, waarbij de bepalingen van artikel 17 e.v. van het Bio scoopbesluit van toepassing zijn met dien ver stande, dat bij het aanbieden der film tevens schriftelijk moet worden medegedeeld welke wijzigingen zijn aangebracht; 2. dat het ter keuring aanbieden van een reeds toegelaten film, al dan niet in een veranderde samenstelling, steeds mogelijk is, met dien verstande, dat een dergelijke aanbieding wordt behandeld als een keuring in eerste instantie, zodat er gelegenheid bestaat tot het aanvragen van een herkeuring. Vóór de keuring zal geschieden moet door de exploitant der film: a. schriftelijk aan de Centrale Commissie voor de keuring van films zijn medege deeld, dat de exploitatie van de vroeger gekeurde of herkeurde film is beëindigd, welke verklaring vergezeld dient te gaan van alle reeds uitgereikte keuringskaarten en het eventueel verstrekte keuringsrap port; b. de datum en uitslag der vroegere keuring of herkeuring alsmede de titel waaronder de film in eerste instantie is toegelaten schriftelijk worden medegedeeld aan de Centrale Commissie voor de keuring van films. 3. dat voor het keuren van z.g. bewerkingen van een lagere leeftijd uitsluitend artikel 25 van het Bioscoopbesluit van toepassing is. Trekt in: alle vóór de in-werking-treding van dit besluit bestaande door de Huishoudelijke Commissie t.a.v. deze materie genomen besluiten of gegeven aanwijzingen. Dit besluit treedt in werking 1 Juli 1950.

Officieel Orgaan | 1950 | | pagina 20