21 UITSPRAKEN COMMISSIE VAN GESCHILLEN Pag. Pag. 50: Tilburg, Royal Cinema. Telefoonnummer theater wijzigen in: 5108. Telefoonnummer van het corres pondentie-adres Bredaseweg 308 luidt: 5527. Verder toevoegen: kantoor Tuin- straat 69. Pag. 60: Huissen, Centrale Bioscoop Trust. Adres Langestraat D 6A wijzigen in Arnhemse Poort D 6. Pag. 61: Amsterdam, Columbia Film Booking Office N.V. Privé-adres van de heer C. Croeze als volgt wijzigen: Herman Heijermansweg 16, Amsterdam, tel. 97786. Pag. 61: Amsterdam, D.L.S. Film Holland N.V. en N.V. Monopole Film. Privé-adres en telefoonnummer van de heer A. Cahn wijzigen in: Westzeedijk 128, telefoon 21568. 63: 's-Gravenhage, Spiendal Picture Co. Privé-adres en telefoonnummer van de heer E. Alter als volgt wijzigen: Over- burgkade 106, Voorburg, tel. 779014. Pag. 63 en 64: Haarlem, Filmfabriek Polygoon N.V. Schrappen: afd. Boekhouding: tel. 19661. Pag. 65: Haarlem, Multifilm N.V. Adres en tele foonnummer luiden: Kenaupark 8, tel. 17535. Verder wijzigen: ,,mej. W. C. v. d. Berg" in ,,mej. Mr. C. W. v. d. Berg". 66: Brussel. Toevoegen: F. Korsak, Cinetechnique, 54 Rue des Plantes, tel. 175840. Pag. 67: 's-Gravenhage. N.V. A.R.O. „SHko- licht". Adres en telefoonnummer wijzi gen in: Weteringkade 108, tel. 773840. Pag. 67: 's-Gravenhage. Toevoegen: N.V* Handelsonderneming Gevaert, Scheveningseweg 110, J. Petit, directeur, tel. 552370. Pag. 71: Amsterdam, Atu. Schrappen: N.V. i.o:" en directeuren". Toevoegen: Firma" en firmanten". 72: Amsterdam, Smits Advies- en Service bureau N.V. Toevoegen: alle correspon dentie voor Afd. Projectie- en Filmre- clame naar: P. C. Hooftstraat 18, telef. 99662. De COMMISSIE VAN GESCHILLEN (Eerste Kamer) van de Nederlandsche Bioscoop-Bond heeft het volgende voorlopig arbitraal vonnis gewezen inzake: MEVROUW L. MEYER-SCHIMMERLING, wonende te Amsterdam aan de Apollolaan 123 en exploiterende het filmverhuurkantoor Victoria Film aldaar, eiseres, Pag. 'ag. 1. NAAMLOZE VENNOOTSCHAP FILMEX, ge vestigd te Amsterdam en kantoorhoudende aan de Joh. Ver meerstraat 19 aldaar; 2. NAAMLOZE VENNOOTSCHAP GOFILEX, ge vestigd te Leiden en kantoorhoudende aan de Steenschuur 17 aldaar; 3. D. J. VAN LEEN, wonende te Dordrecht en exploi terende het filmverhuurkantoor Centrafilm, kantoorhou dende aldaar aan de Nieuwe Haven 33, gedaagden. De Commissie van Geschillen (Eerste Kamer) van de Nederlandsche Bioscoop-Bond, volgens de Statuten en het Arbitrage-Reglement van die Bond benoemd en aangewezen als arbitrage-college voor de beslechting onder meer van geschillen tussen leden van de Bond onderling; IN AANMERKING NEMENDE: dat eiseres bij request d.d. 19 April 1950 een geschil contra gedaagden heeft aanhangig gemaakt, van welk request een afschrift van dit vonnis is gehecht en dat beschouwd wordt als hier te zijn ingelast; dat de Voorzitter der Commissie van Geschillen het onderhavig geschil ingevolge artikel 15 G van het Arbitrage- Reglement spoedeisend heeft verklaard en dat de Commissie op 19 April 1950 partijen heeft opgeroepen tot haar zitting te houden op 21 April 1950; dat gedaagden uitstel van de behandeling hebben ver zocht, aangezien zij de toegestane termijn te kort achtten om hun verdediging voldoende voor te bereiden; dat de Commissie aan dit verzoek heeft voldaan en op 20 April 1950 partijen daarvan in kennis heeft gesteld en hen tegelijkertijd heeft opgeroepen tot haar zitting, gehouden op Vrijdag 28 April 1950 ten kantore van de Nederlandsche Bioscoop-Bond te Amsterdam; dat gedaagden een verweerschrift gedateerd 25 April 1950 hebben ingezonden, waarvan een afschrift aan dit vonnis gehecht is en dat beschouwd wordt als hier te zijn in gelast; dat op 28 April 1950 ter zitting voor de Commissie zijn verschenen eiseres persoonlijk en haar rechtskundig raads man Mr. N. W. de Grooth, alsmede H. J. D. Daudey en L. W. R. Meyer, directeuren van gedaagde Filmex, J. A, L. Kemps, directeur van gedaagde Gofilex, gedaagde Van Leen persoonlijk en de rechtskundige raadsman van gedaagden Mr. H. B. F. J. A. Peters; dat Mr. H. B. F. J. A. Peters namens gedaagden aan de Commissie en aan de tegenpartij heeft overgelegd een brief van Mr. H. L. de Beaufort te Hilversum d.d. 16 Januari 1947 (waarvan een afschrift aan dit vonnis is gehecht en beschouwd wordt als hier te zijn ingelast) en in hoofdzaak verklaard heeft: Blijkens rechterlijke uitspraken en uitlatingen van de Minister van Justitie wordt Oostenrijk algemeen als vijandelijk gebied beschouwd, waarmede dus de vraag, of Oostenrijkers als vijanden worden beschouwd in de zin van het Besluit Vijandelijk Vermogen (E. 133) af doende beantwoord is. Ik betwijfel, of het juist is, dat arbiters deze zaak behandelen, aangezien er in wezen geen geschil tussen de hier aanwezige partijen bestaat, maar tussen eiseres en het Nederlands Beheersinstituut. Dit Instituut heeft bepaald, dat de auteursrechten van de Oostenrijkse en Duitse films onder het vijandelijk vermogen vallen en als eiseres het daarmede niet eens is, kan zij ingevolge artikel 43 van het Besluit E. 133 beroep instellen bij de Afdeling Rechtspraak van de Raad voor het Rechtsherstel. Dit is de aangewezen instantie voor de beoordeling van de al dan niet juist heid van dergelijke beslissingen van het Beheersinstituut. Zelfs de gewone burgerlijke rechter verklaart zich onbe voegd die beslissingen te beoordelen, zoals onder andere blijkt uit een vonnis van de Haarlemse Rechtbank van 6 Mei 1947;

Officieel Orgaan | 1950 | | pagina 22