r Een Trouwe Bondgenoot J K. In het Officieel Orgaan van de Nederlandsche Bioscoop-Bond van 18 Augustus 1949 heeft een artikel gestaan over de collecte die de Nederlandsche Bioscoop-Bond toestond aan het Nederlandsche Roode Kruis, en de aanhef daarvan luidde: „Het Nederlandsche Roode Kruis heeft in de Bioscoop-Bond een trouwe bondgenoot gevonden". Trouw, een van de peilers waarop het Nederlandsche Roode Kruis steunt, dat zonder deze trouw van zijn medewerkers niet zou kunnen bestaan, dat zijn mooie en grote taak die het op zich heeft genomen niet zou kunnen vervullen, als het niet die steun van velen ontving. Het stemde het Nederlandsche Roode Kruis ook dit jaar weer tot grote dankbaarheid, dat het de Nederlandsche Bioscoop-Bond bereid heeft gevonden als onderdeel van deze steun een collecte toe te staan in de week van 22 tot 28 September, dat deze Bond steeds begrip heeft voor het vele werk van het Nederlandsche Roode Kruis en de vaste wil toont mede te werken tot het slagen van deze actie. Een trouwe bondgenoot heeft het Nederlandsche Roode Kruis gevonden in de Neder landsche Bioscoop-Bond, want de gedachte die het Rode Kruis overal ter wereld bezielt, „te helpen waar hulp nodig is"maakt deze Bond waar. In ieder mens leeft de wil om te hel pen en het Nederlandsche Roode Kruis prijst zich gelukkig met de hartelijke en energieke steun, die het ondervindt van de Nederlandsche Bioscoop-Bond en het hoopt dan ook, dat alle bioscoopdirecties evenals de vorige jaren bondgenoten zullen willen zijn. HET NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS Namens het Hoofdbestuur A. van Emden, Directeur. vorm van een college, dat waarlijk representa tief zal zijn voor de beroepskunstenaars van Ne derland. Meer eendracht tussen de vakgenoten in deze is gewenst. Dit antwoord heeft de commissie versterkt in haar mening, dat de Voorlopige Raad voor de Kunst in een behoefte voorziet en belangrijke ar beid verricht. Zij zou gaarne willen vernemen, wat met de adviezen geschiedt, met name welke maatregelen of beslissingen het gevolg zijn ge weest van de adviezen die in het antwoord wor den genoemd. Nader Antwoord* Als regel is in de afgelopen jaren gehandeld overeenkomstig de adviezen van de Voorlopige Raad voor de Kunst. Met betrek king tot de gevallen, waarin de adviezen van voornoemde Raad niet werden gevolgd, moge in aanmerking worden genomen, vooreerst, dat de Raad een „adviserend" lichaam is; voorts, dat de vraagstukken op het terrein van de kunst zeer omvangrijk en verscheiden zijn, terwijl de mo gelijkheid tot oplossing er van niet zelden beper kend wordt beïnvloed door de huidige tijdsom standigheden; tenslotte, dat er door de adviezen vaak nieuwe vraagstukken aan de orde werden gesteld, waardoor zij wel betekenis hadden voor het richten van het beleid, doch niet voor directe verwezenlijking vatbaar waren. Hieronder volgt een overzicht van de in het antwoord genoemde adviezen en van de maatre gelen of beslissingen, waartoe zij hebben geleid. Bij de samenstelling van commissies en jury's werd steeds gehandeld overeenkomstig het ad vies. Het advies over subsidiëring van toneelge zelschappen is nog in studie. Aangaande subsidië ring der Jan van Eyck-academie deelde de Raad mede geen oordeel te kunnen uitspreken, omdat hij van mening was, dat deze vraag in groter

Officieel Orgaan | 1950 | | pagina 6