Vermaheli] kheden BELASTING OP Avereest (Balkbrug en Dedemsvaart) Medio December heeft de Raad van de ge meente Avereest op voorstel van Burgemeester en Wethouders besloten de vermakelijkheidsbelasting op filmvoorstellingen te verlagen tot 20 Dit besluit is genomen naar aanleiding van een door de heer Joh. Miedema ingediend request. In hun voorstel aan de Raad hebben Burge meester en Wethouders er onder meer op gewezen dat zij, nu verscheidene andere gemeenten de be doelde belasting reeds hebben verminderd en zij reden hebben te veronderstellen dat van de zijde van de Minister geen overwegende bezwaren zullen bestaan, menen ook voor hun gemeente een verlaging van deze belasting te moeten voorstel len tot het percentage, dat geheven werd voordat de Minister van Financiën de eis stelde dat een algemene verhoging moest plaats vinden. Borculo Op voorstel van Burgemeester en Wethouders van Borculo heeft de Raad dezer gemeente in zijn vergadering van 27 December j.1. besloten de ver makelijkheidsbelasting op voorstellingen met ge wone films van 35 te verlagen tot 25 en die op voorstellingen met culturele films van 20 tot 15 Ede Op Donderdag 26 October heeft de Raad van de gemeente Ede op voorstel van Burgemeester en Wethouders besloten om de verordening op de heffing en invordering der vermakelijkheidsbelas ting te wijzigen met dien verstande, dat het per centage der heffing op filmvoorstellingen van 35 wordt gebracht op 20. Dit voorstel was ingediend naar aanleiding van de dringende verzoeken, welke de N.V. Vereenigd Industrieel Bezit No. 6, exploitante van de bio scoop Reehorst" te Ede had gericht aan Burge meester en Wethouders. Deze laatsten wezen er in hun voorstel op, dat. hoewel het overleg tussen de Ministers van Bin nenlandse Zaken en van Financiën en de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten in zake de ver laging der vermakelijkheidsbelasting nog niet ge ëindigd is, zodat artikel 24, 2f van het Financiële Verhoudingsbesluit nog steeds voor de gemeenten een beletsel vormt om tot een verlaging der ver makelijkheidsbelasting over te gaan, er redenen zijn om aan te nemen, dat de oplossing zal worden gevonden in deze zin, dat genoemd artikel zal ko men te vervallen. Dit zou tot gevolg hebben, dat dan van regeringswege niet een bepaalde eis meer gesteld wordt met betrekking tot de heffing van vermakelijkheidsbelasting. Bij deze stand van za ken achten Burgemeester en Wethouders geen termen meer aanwezig te wachten op de uitslag van het overleg tussen de Ministers van Binnen landse Zaken en van Financiën en van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten, te meer daar het hun bekend is, dat meerdere gemeenten reeds tot verlaging van de vermakelijkheidsbelasting zijn overgegaan. Franeker Naar aanleiding van een request van wijlen de heer J. Hogendijk, exploitant van de Amicitia Bioscoop te Franeker, heeft de Raad dezer ge meente in zijn op Donderdag 30 November ge houden vergadering besloten de vermakelijkheids belasting voor filmvoorstellingen met ingang van 1 Januari 1951 van 35% te verlagen tot 25 (/c Horst De Raad van de gemeente Horst, overwegende dat de huidige heffing van de vermakelijkheidsbe lasting op filmvoorstellingen te bezwarend moet worden geacht, heeft in zijn vergadering van 26 October j.1. op voorstel van Burgemeester en Wet houders besloten de heffing op filmvoorstellingen, waarin Nederlandse journaals en/of films, als be doeld in artikel 1, lid 2 onder 2e der Bioscoopwet worden vertoond tot een gezamenlijke lengte van ten minste 500 m., met ingang van 1 Januari 1951 te verlagen tot 25 Laren Een request van de N.V. Gofilex, exploitant van het Lumière Theater te Laren, is voor Bur gemeester en Wethouders van die gemeente aan leiding geweest om aan de Raad een voorstel tot verlaging der vermakelijkheidsbelasting in te dienen. De Raad heeft daarop besloten de heffing voor filmvoorstellingen van 35 te brengen op 25 Nederweert. De Raad van de gemeente Nederweert heeft in zijn op 8 December j.1. gehouden vergadering naar aanleiding van een door de Firma ,,De Kinderen Nijskens", exploitante van het Harmonie Theater, ingediend request besloten de vermakelijkheids belasting voor filmvoorstellingen tt verlagen tot 20%. Sedert het verschijnen van de vorige afleve ring van het Officieel Orgaan hebben de raden van onderstaande gemeenten besloten tot wij ziging van de verordeningen tot heffing van een belasting op vermakelijkheden of zijn in deze gemeenten wijzigingen in werking getre den krachtens reeds eerder genomen beiluiten.

Officieel Orgaan | 1951 | | pagina 5