11 Leden Artikel 3 Van deze bedrijfsafdeling zijn lid zij, die lid zijn van de Bond en die, al of niet gecombineerd met één of meer andere bedrijven, zich, bezig houden met het vervaardigen en bewerken of het doen vervaardigen, van films. De leden dezer afdeling worden in dit reglement aangeduid met de naam filmfabrieken" en ..film productiezaken.". Het Hoofdbestuur doet aan het bestuur dezer afdeling onverwijld mededeling van de toelating tot en het verlies van het Bondslidmaatschap en van eventuele boycot van Bondsleden. die een filmfabriek of een filmproductiezaak exploiteren, alsmede wanneer een Bondslid een filmfabriek of een filmproductiezaak gaat exploiteren of met de exploitatie van een filmfabriek of van een filmp.ro- ductiezaak ophoudt. HET AFDELINGSBESTUUR Samenstelling Artikel 4 Deze afdeling wordt bestuurd door een afde lingsbestuur, hetwelk bestaat uit vijf leden, die allen zelf of wier maat- of vennootschap, coöpe ratieve of rechtspersoonlijkheid bezittende vereni ging of stichting lid moet zijn van de Bond, en van wie twee leden moeten zijn eigenaar, mede vennoot of bestuurder van een filmfabriek, en twee leden eigenaar, medevennoot of bestuurder van een filmproductiezaak. Deze vier leden, benevens het vijfde lid. zijnde de voorzitter van het afdelingsbestuur, worden benoemd in de jaarlijkse ledenvergadering, en, bij tussentijdse vacature, in een buitengewone ledenvergadering der afdeling. Uit de leden van het afdelingsbestuur worden, eveneens in de jaarlijkse ledenvergadering, en bij tussentijdse verkiezing in een buitengewone leden vergadering der afdeling, benoemd de vice- voorzitter, secretaris en penningmeester. Al deze benoemingen geschieden voor de tijd van ten hoogste twee jaar, niet dien verstande, da', elk jaar de helft (naar boven af te ronden) van de leden van het afdelingsbestuur aftreedt volgens een door het Hoofdbestuur te maken rooster. De aftredenden zijn terstond herbenoembaar, echter met inachtneming van hetgeen in de voorgaande alinea's van dit artikel is bepaald; niettegenstaande hun aftreden volgens rooster blijven zij in functie, zolang geen nieuwe benoeming heeft plaats gehad. Rechtsbevoegdheid Artikel. 5 Het afdelingsbestuur is belast en bevoegd, be halve met en tot hetgeen elders in dit reglement of in andere reglementen van de Bond is vermeld, met de uitvoering van de besluiten van de leden vergadering der afdeling, voorzover deze de be langen van het filmfabricage- en filmproductiebe- drijf betreffen, en het zal zodanige voorstellen doen aan de ledenvergadering der afdeling, als het in het belang van dit bedrijf nodig oordeelt; het is van al zijn handelingen verantwoording ver schuldigd aan de ledenvergadering der afdeling, alles met inachtneming van artikel 21 van dit reglement. Het afdelingsbestuur is speciaal belast met de zorg voor de algemene belangen van het filmfa bricage- en filmproductiebedrijf. Alle stukken van het afdelingsbestuur uitgaande, worden getekend door de secretaris of door een beambte der afdeling voor zover deze laatste daar toe door het afdelingsbestuur bevoegd is ver klaard. Strafmaatregelen van het afdelingsbestuur Artikel 6 Het afdelingsbestuur is gerechtigd om, wanneer door een afdelingslid gehandeld wordt in strijd met de reglementen van de Bond, voorzover deze op het filmfabricage- en filmproductiebedrijf be trekking hebben, of met een genomen besluit of uitgevaardigd voorschrift van de ledenvergade ring der afdeling, met inachtneming van artikel 21 van dit reglement, aan dat afdelingslid naar gelang der omstandigheden een of meer der na te noemen straffen op te leggen, alles echter niet, dan na verhoor of behoorlijke oproeping van het betrokken afdelingslid in of tot een vergadering van het afdelingsbestuur en behoudens het recht van hoger beroep op de ledenvergadering der afdeling. De straffen (ot oplegging waarvan het afde lingsbestuur gerechtigd is, zijn: a. waarschuwing; b. boete tot een bedrag van ten hoogste 500, Bovendien kan het afdelingsbestuur tot het Hoofdbestuur het verzoek richten om aan het be treffende lid een der in artikel 15 der Statuten qenoemde straffen op te leggen. Van elke opgelegde straf zal schriftelijk aan het betrokken lid worden kennis gegeven, onge achte eventuele publicatie daarvan in het Bondsor gaan, wanneer het Hoofdbestu 'r zulks noodzake lijk acht. indien de straf is opgelegd door het Hoofdbestuur, en anders, indien het afdelingsbe stuur zulks noodzakelijk acht. Hoger beroep van opgelegde straffen Artikel 7 Hoger beroep op de ledenvergadering der afde ling van een door het afdelingsbestuur opgelegde straf zal binnen veertien dagen na de verzending der in het vorige artikel bedoelde kennisgeving moeten worden aanhangig gemaakt, hetgeen ge-

Officieel Orgaan | 1952 | | pagina 12