schiedt door mededeling daarvan per aangetekend schrijven aan de secretaris van het afdelingsbe stuur. De ledenvergadering der afdeling zal alsdan in hoogste instantie de opgelegde straf bevestigen, verminderen of vernietigen Door ingesteld hoger beroep wordt de verplich ting tot onmiddellijke betaling van een door het afdelingsbestuur opgelegde boete niet opgeschort. Dagelijks afdelingsbestuur Artikel 8 De voorzitter, vice-voorzitter, secretaris en penningmeester van het afdelingsbestuur vormen het dagelijks afdelingsbestuur, hetwelk belast en bevoegd is, behalve met en tot hetgeen elders in dit reglement staat vermeld, met en tot a. de behandeling der ingekomen stukken en de afdoening der lopende zaken; b. de voorbereiding der zaken, welke in de ver gadering van het afdelingsbestuur aan de orde zullen komen; c. de uitvoering der besluiten van het afdelings bestuur. In spoedeisende gevallen is het dagelijks afde lingsbestuur bevoegd zelfstandig op te treden. Het is van zijn handelingen verantwoording verschuldigd aan het afdelingsbestuur. Alle stukken van het dagelijks afdelingsbestuur uitgaande, worden getekend door de secretaris of door degeen, die hem vervangt. Afdelingsbestuursvergaderingen Artikel 9 Het afdelingsbestuur en het dagelijks afdelings bestuur vergaderen zo dikwijls de afdelingsvoor zitter dat wenselijk acht, alsmede wanneer ten min ste drie leden van het afdelingsbesuur een daartoe strekkend verzoek aan de voorzitter doen, in welk geval de vergadering zal worden uitgeschreven binnen zeven dagen na de ontvangst van het ver zoek op een termijn van zeven dagen. Tijd en plaats der vergaderingen worden door de voorzitter vastgesteld. Zowel voor het houden van een vergadering van het afdelingsbestuur als van het dagelijks af delingsbestuur wordt vereist de tegenwoordigheid van ten minste de helft der leden van het betref fende bestuur. Alle besluiten worden genomen met volstrekte meerderheid der uitgebrachte stemmen. Vergoeding voor bestuursleden Artikel 10 Alle bestuursbetrekkingen worden kosteloos waargenomen, maar de bestuursleden ontvangen vergoeding voor gemaakte kosten. Gesalarieerde beambten Artikel 1 1 Het afdelingsbestuur is bevoegd uit kracht van een daartoe strekkend besluit van de ledenverga dering der afdeling en na verkregen goedkeuring van het Hoofdbestuur op de voorwaarden der aanstelling, waaronder salaris, opzeggingstermijn, taak en bevoegdheden, gesalarieerde beambten aan te stellen. LEDENVERGADERING DER AFDELING Jaarlijkse ledenvergadering Artikel 12 Jaarlijks, vóói ol op 15 Februari, wordl de jaar lijkse ledenvergadering gehouden, op welke ver gadering: 1. door de secretaris een schriftelijk verslag wordt, uitgebracht over de werkzaamheden in het afgelopen jaar, waarvan vóór of indien niet anders mogelijk ten spoedigste na de vergadering aan elk der leden één exemplaar wordt toegezonden; 2. door de penningmeester rekening en verant woording wordt gedaan over zijn beheer over het afgelopen jaar en een begroting van ont vangsten en uitgaven over het lopende jaar wordt ingediend; 3. vastgesteld wordt de over het lopende jaar te heffen contributie; 4. voorzien wordt in de vacatures in hel afde lingsbestuur; 5. behandeld wordt wat verder ter tafel zal wor den gebracht. Buitengewone ledenvergaderingen Artikel 13 Buitengewone ledenvergaderingen worden ge houden, zo dikwijls als het afdelingsbestuur zulks wenselijk acht of het verzoek daartoe met opgave der te behandelen punten schriftelijk, hetzij door het Hoofdbestuur, hetzij door ten minste zeven leden der afdeling tot het afdelingsbestuur wordt gericht; in de beide laatste gevallen zal de verga dering worden uitgeschreven binnen veertien dagen na de ontvangst van het verzoek op een termijn van zeven dagen. Plaats en wijze van belegging Artikel. 14 De ledenvergaderingen worden gehouden ter plaatse, vast te stellen door het afdelingsbestuur en de oproeping geschiedt met vermelding der te behandelen punten door het afdelingsbestuur per brief of telegram aan de leden der afdeling en aan het Hoofdbestuur op een termijn van ten min ste zeven dagen, behalve in spoedeisende geval len, ter beoordeling van het afdelingsbestuur. 12

Officieel Orgaan | 1952 | | pagina 13