ALGEMEEN BEDRUFSREGLEMENT 30.- 15 Het Hoofdbestuur heeft besloten toestemming te verlenen als bedoeld in het Gewijzigd Algemeen Bedrijfsreglement aan: de heer H. v. Overbeek te Oirschot tot het over nemen en voortzetten van de permanente bioscoop- A De Zwaan aldaar, welke voorheen werd ge ëxploiteerd door de heer G. L. P. E. Koppen; De Ledenraad heeft in zijn vergadering van 15 Juli de beslissing van het Hoofdbestuur vernietigd, waarbij de heer B. H. Obdeyn te Enschede toe stemming werd geweigerd tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop-B in zaal Schorfhaar te Losser, zulks onder de voorwaarde, dat de in richting van zaal Schorfhaar in overeenstemming dient te worden gebracht met de door het Hoofd bestuur alsnog te stellen eisen. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken heeft in haar op 3 Juli gehouden zitting behandeld de vol gende hoger beroepen ingediend door: de heer D. J. van Leen tegen de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken dd. 7 Mei 1952, waarbij hem de toestemming tot het exploiteren van een permanente bioscoop-A in gebouw Kunstmin te Dordrecht werd geweigerd. De beroepcommissie vernietigde de beslissing en besloot aan genoemde heer de gevraagde toestemming te verlenen; de Voorzitter van de Bedrijfsafdeling Filmver huurders tegen de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken dd. Mei 1952 waarbij toestem ming werd verleend aan de N.V. Paramount Films tot het verhuren aan bioscopen van een buitenlands (Brits Paramount) journaal. De be roepcommissie vernietigde de beslissing; het Bestuur van de Afdeling Amsterdam tegen de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken dd. 28 Mei 1952, waarbij toestemming werd verleend aan de Firma Barnstijn en Van Ewijk tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop-A in het pand van het voormalige Flora Theater aan de Amstelstraat te Amsterdam. De beroepscommi sie bevestigde de beslissing en besloot derhalve aan genoemde firma de gevraagde toestemming te verlenen; de heer W. Baten tegen de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken dd. 7 Mei 1952, waarbij hem de toestemming tot het exploiteren van een permanente bioscoop-A in het gebouw „Were Di" te Valkenswaard werd geweigerd. De beroepcom missie bevestigde de beslissing en besloot derhalve eveneens aan genoemde heer de gevraagde toe stemming te weigeren. TOELATING LIDMAATSCHAP Tot het lidmaatschap is wederom toegelaten de heer H. v. Overbeek te Oirschot, exploitant van bioscoop ,,De Zwaan" aldaar. BEËINDIGING DONATEURSCHAP Van het donateurschap is op zijn verzoek ver vallen verklaard: F. Korsak. Cinetechnique, 54 Rue des Plantes, Bi ussel. VERGOEDING VOOR AANGEWEZEN EN AANBEVOLEN FILMS Aangezien herhaaldelijk misverstanden blijken te bestaan over de berekening van de auteursprijs van „aangewezen" en „aanbevolen" films, willen wij de aandacht vestigen op artikel 8 van het Be drijfsreglement in zake de Vertoning van Neder landse Films, hetwelk luidt als volgt: „De auteursprijs van elke aangewezen en aanbe volen film bedraagt resp. 3 en 4 De exploitant is gerechtigd in de week, waarin hij een Nederlandse film, overeenkomstig het be paalde in artikel 3, vertoont, bij de berekening van de filmhuur der andere films, de filmhuur van de Nederlandse film op de brutorecette in mindering te brengen op dezelfde wijze als de vermakelijk- heidsbelasting en de omzetbelasting". De strekking van deze bepaling is, dat de ver huurders van andere films dan die vermeld in de lijst van aangewezen en aanbevolen films een ge deelte van de filmhuur der Nederlandse films be talen en wel naar verhouding van hun aandeel in de recettes. Als b.v. een leverancier van een hoofd film een filmhuur van 30 heeft bedongen en de netto-recette bedraagt 1.000,dan bedraagt de filmhuur (3 c/c van een aangewezen film ƒ30, waarvan voor rekening van de leverancier der hoofdfilm komt 30 van 30.— is f 9,—, zodat kij van de exploitant als filmhuur van de hoofdfilm ontvangt 300,verminderd met 9,is 291 Gespecificeerd ziet deze berekening er als volgt uit: Netto-recette (na aftrek van vermake- lijkheids- en omzetbelasting) 1.000, Af: 3 filmhuur aangewezen Neder landse film 970.— Filmhuur hoofdfilm 30$ van ƒ970,— is 291, Dezelfde berekening is van toepassing op de filmhuur van journaals en ander bijwerk.

Officieel Orgaan | 1952 | | pagina 16