IN MEMORIAM Op Woensdag 16 Juli overleed in de leeftijd van 79 jaar de heer J. de Jong Azn., mede-exploitant van een permanente en een reizende bioscoop te Edam, een der pioniers van het Nederlandse Bio scoopbedrijf en een van de oudste leden, zo niet het oudste lid van de Bond. Zijn onderneming werd meer dan een halve eeuw geleden gevestigd, vijf jaar na de geboorte van de cinematografie aan de Boulevard des Capu- cines te Parijs. Het was zijn verdienste, dat hij niet alleen reeds in het beginstadium van de film oog had voor haai perspectieven, maar ook dat hij onmiddellijk het belang inzag van een organisatie voor het film- en bioscoopbedrijf, door zich van de beginne af aan te sluiten bij de Nederlandsche Bioscoop-Bond. De begrafenis vond in alle stilte te Edam plaats op Dinsdag 22 Juli. Dat hij ruste in vrede. PROGRAMMERING IN GEMEENTEN MET TWEE OF MINDER BIOSCOPEN Uit mededelingen, welke het Hoofdbestuur de laatste tijd hebben bereikt met betrekking tot de programmering in plaatsen, waar ten hoogste twee gewone permanente bioscopen gevestigd zijn, Opname uit Ae filn ..HOVEN ZO" H. der Horst. meent het te moeten concluderen dat er bij som mige leden op dit punt misverstand schijnt te be staan. Met name schijnen zij de overtuiging te zijn toegedaan, dat de exploitanten in bovenbe doelde gemeenten gerechtigd zouden zijn meer dan twee gewone programma's per week te vertonen en desnoods meer dan een per dag. In verband rnermede acht het Hoofdbestuur het gewenst er de aandacht op te vestigen, dat artikel 1 lid B van het Bedrijfsreglement ter zake van de Filmvertoning nadrukkelijk bepaalt, dat de leden in gemeenten, waar ten hoogste twee gewone per manente bioscopen zijn gevestigd, in eenzelfde vertoningsweek niet meer dan twee hoofdfilms en in eenzelfde voorstelling en per dag niet meer dan één hoofdfiim mogen vertonen. Bovendien bepaalt artikel 2 van dit reglement dat het de leden niet is toegestaan per gewone middag- of avondvoorstelling méér films te ver tonen dan tot een totale lengte van 3500 meter, exclusief journaals. Volgens artikel 1 lid E van hetzelfde reglement- geldt het bepaalde onder lid B niet voor kinder voorstellingen die slechts op enkele dagen van een vertoningsweek worden gegeven en voor ochtendvoorstellingen, in hoedanige voorstellingen een andere hoofdfilm mag worden vertoond mits die andere hoofdfilm: i. in Nederland reeds in première is vertoond vóór de 31ste Augustus, welke is voorafgegaan aan de vertoning van die hoofdfilm in de des betreffende kinder- of ochtendvoorstelling; of b. in een gewone middag- en avondvoorstelling der bioscopen als regel niet vertoond wordt en tot onder werp heeft kunst, wetenschap, nijverheid, landbouw of han del; zulks ter beoordeling van het Dagelijks Bestuur Voor de goede orde wijst het Hoofdbestuur er op dat van het bepaalde in artikel 1 A. B en C schriftelijk dispensatie kan wor den verleend door het Dagelijks Bestuur van de Nederlandjche Eioscoop-Bond, mits de aanvrage daartoe tijdig schriftelijk wordt ingediend.

Officieel Orgaan | 1952 | | pagina 17