of per bode kan schade ontstaan, welke de af zender moet vergoeden. Dat blijkt uit een uit spraak der Commissie van Geschillen, welke in het vorige nummer is afgedrukt. WIJZIGINGEN NAAM- EN ADRESLIJST (Zie ook onder: Algemeen Bedrijfsreglemeni:, Toelating lidmaatschap en Beëindiging lidmaat schap.) (Opgave nr. 4) Pag. 11: Alkmaar, Victoria. Schrappen alles na tel. 3103. Toevoegen: ,,G, Fopma". Pag. 15. Amsterdam, Rialto. Schrappen: A. P. C. Th. du Mée, leider/ adj. dir. Pag. 19: Boskoop, alles schrappen. Pag. 22: Deurne, Bio Vink. Toevoegen na K 4930: (district Eind hoven Pag. 23: Dongen, Aurora. Toevoegen corr.-adres: ,,Land van Cleef 4, Loon op Zand". Pag. 24: Edam, De Jong. Toevoegen na K 2993: (district Amster dam). Pag. 25: Egmond a/Zee, Hollandia. Toevoegen: S. M. Spanjaart, leider. Pag. 33: Heilo, Hollandia. Toevoegen: S. M. Spanjaart, leider. Pag. 36: Hoogeveen, Luxor. Toevoegen: J. Miedema Jr., leider. 23 Beschrijf een voedingsmethode van een gelijkstroomspiegelboog- lamp aan de hand van een duide lijke schets waarin alle apparaten en onderdelen voorkomen die zich tussen de netaansluiting en de koolspitsen moeten bevinden. Verklaar de werking en het doel van deze apparaten en onder delen en geef daarvan schema's (electrotechniek). Naar wij vernemen zal het mondeling examen plaatsvinden op 26, 27 en 28 Augustus, even eens te Amsterdam. Tevens zal op die dagen het examen ter ver krijging van het practijkcertifi- caat worden afgenomen, welk certificaat, zoals bekend, slechts geldig is in bioscopen met een wekelijkse arbeids tijd van ten hoogste 24 uur. Voor dit laatste examen kan men zich nog tot 10 Augustus a.s. aanmelden. De examenkosten bedragen 7.50. De gevolgen van de verkeerde wijze van film verzending Hoewel ook in dit Orgaan reeds meermalen de aandacht is gevestigd op de verplichtingen, welke voor de leden uit de Bondsvoorwaarden voort vloeien, komt het nog herhaaldelijk voor, dat men hoofdfilms, bijwerk, trailers, reclamefilms enz. niet tijdig verzendt of zelfs naar verkeerde adres sen. Welke gevolgen dat kan hebben, blijkt onder meer uit een in het vorige nummer afgedrukte uit spraak van de Commissie van Geschillen. Derhalve vestigen wij nogmaals de aandacht op artikel 19 der Bondsvoorwaarden, waarin is be paald, dat de huurder verplicht is de films per eerste gelegenheid na de laatste voorstelling, v/aarvoor zij bestemd waren, door te zenden aan het adres of de adressen, welke hem door de ver huurder zijn opgegeven. Heeft de huurder zulk een opgave niet tijdig ontvangen, dan is hij verplicht de verhuurder daarvan voor diens rekening tijdig telegrafisch kennis te geven. Ook tegen artikel 23 der Bondsvoorwaarden wordt nog vaak gezondigd. In dat artikel is be paald, dat de verzending van alle films en recla memateriaal zowel door de verhuurder als door de huurder steeds geschiedt per spoor franco ex presgoed, tenzij uitdrukkelijk anders is overeen gekomen. Verzending per postpakket of per bode van films of reclamemateriaal is dus niet toege staan. Waar de plaatselijke omstandigheden een andere vervoerswijze dan per spoor noodzakelijk maakt, doet men er verstandig aan dat in de filmverhuurcontracten vast te leggen. Door het verzenden van films per postpakket !&MJ*«,ïJi F.ih en hunnebed symboliseren Je proegere woestheid van het schone Dren/sp landschap. I il «e jilm „ONTSLOTEN LAND" rtin Polygoon-Projilti.

Officieel Orgaan | 1952 | | pagina 24