aamiRse ene n Hoewel een beknopt verslag van de op Maandag 14 Juli j.1. in Hotel Krasnapolsky gehouden jaarlijkse algemene ledenverga dering de leden reeds heeft bereikt, stellen wij het niettemin op prijs hier uitvoeriger op deze voor het Nederlandse film- en bioscoopbe drijf zo belangrijke gebeurtenis terug te komen. Er was voor deze jaarvergadering veel belang stelling. Blijkens de presentielijst waren 287 van de bijna 600 aangesloten zaken vertegenwoordigd. Bij ontstentenis wegens ziekte van de Voorzit ter, de heer M. P. M. Vermin, berustte de leiding van de vergadering bij de Vice-Voorzitter, de heer J. S. Croeze, die, na de aanwezigen welkom te hebben geheten, uitdrukking gaf aan de spijt van het Hoofdbestuur, dat de Bondsvoorzitter, voor het eerst gedurende zijn ambtsperiode, de jaarverga dering niet heeft kunnen presideren. Hoewel de heer Vermin herstellende is, zag hij zich op medisch advies genoodzaakt van zijn voorgenomen reis naar Amsterdam af te zien en nog enige tijd absolute rust te houden. Spreker bracht de vergadering de hartelijke groeten over van de Voorzitter en sprak de wens uit, dat een spoedig en algeheel herstel zijn deel moge zijn en dat hij weer als voorheen volledig zijn krachten en eminente gaven in dienst kan stellen van de bedrijfsorganisatie. Op voorstel van de heer Croeze besloot de ver gadering de heer Vermin een telegram van harte lijke sympathie te zenden met de beste wensen voor zijn persoonlijk welzijn. Rede van de Vice-Voorzitter In de aanvang van zijn rede verzocht de heer Croeze. een goede gewoonte getrouw, de aanwe zigen zich van hun zetels te verheffen en staande de nagedachtenis te eren van de bedrijfsgenoten, die de organisatie sedert de vorige ledenvergade ring waren ontvallen. „Sedert 23 April van het vorige jaar", memoreerde spreker, hebben wij het heengaan te herdenken van: de heer C. S. de Haan, firmant van de Firma Erven van de Wed. T. de Haan-Luyt, exploitante van de Cinema De Haan te Wieringen; de heer P. L. v. d. Ham, exploitant van het Greenway Theater te Voorschoten; de heer A. Cahn te Rotterdam, directeur van de NV. Monopole Film en D.L.S. Film Holland N.V; de heer E. J. Veenhuizen, firmant van de firma Gebrs. Veenhuizen, exploitante van de Bioscoop Centraal te Haaksbergen; de heer J. Deutekom, exploitant van het City Theater te Kampen en het City Theater te Lutje broek; de heer N. H. Schinkel, voormalig exploitant van de Cinema Schinkel te Purmerend; de heer H. H. Holman, firmant van de firma Holman, exploitante van de gelijknamige bioscoop te Coevorden; de heer F. L. D. Strengholt, voorzitter der Be drijfsafdeling Filmverhuurders, directeur van de N.V. Nederland en N.V. Nova Film, gedelegeerd commissaris van de N.V. Capitol Theater, lid van de Raad van Beheer der N.V. Maatschappij Tu- schinski; de heer A. Benno, directeur der N.V. Actueel Film en exploitant van Bioscoop De Zwaan te Noordwijkerhout; de heer Willy Mullens, directeur van de N.V. Haghe Film; de heer G. J. M. van den Boer, exploitant van het Scala Theater te Veghel. Zonder te kort te doen aan de nagedachtenis van hen allen stel ik er prijs op de bijzondere ver diensten van enkelen der overledenen te memore ren. In de eerste plaats van de heer Willy Mullens, één der stichters van onze bedrijfsorganisatie en tevens haar ere-voorzitter. In onderscheidene func ties heeft de heer Mullens ons bedrijf en zijn or ganisatie grote diensten bewezen. Zij bleven ech ter niet tot onze kring beperkt. Wij mogen gerust zeggen, dat hij een der pioniers van het Neder landse filmwezen is geweest en tot de populariteit van de film in zijn tijd zeer veel heeft bijgedragen. Als zodanig is hij een figuur geworden van grote betekenis voor het gehele Nederlandse filmwezen. Als zodanig zullen wij zijn nagedachtenis blijven eren. De tweede figuur, die in velerlei functies, als vice-voorzitter van het Hoofdbestuur, als voorzitter van het bestuur der Bedrijfsafdeling Filmverhuur ders, als lid van de Ledenraad en als voorzitter van de Raad van Beroep de bedrijfsorganisatie grote diensten heeft bewezen door zijn uitzonderlijke gaven, is wijlen de heer Frits Strengholt. Hij heeft niet alleen gewerkt aan de omvang en de beteke nis van zijn zaak, hij heeft niet alleen de film gediend, hij heeft in het bijzonder ook ons aller belangen gediend op de kritieke momenten, toen het ging om het voortbestaan en de hechtheid van onze bedrijfsorganisatie. Wij zijn hem dank en eerbied verschuldigd en zullen zijn betekenis en verdiensten voor ons bedrijf niet vergeten. Een derde figuur, die ik in deze posthume hulde zou willen betrekken, is de heer Benno, een figuur van heel wat bescheidener betekenis met betrekking tot onze organisatie en het bedrijf in het algemeen.

Officieel Orgaan | 1952 | | pagina 7