makelijkheidsbelasting is er nog de kwestie van de omzetbelasting, die onder meer op het verhuur bedrijf door de nieuwe wetsvoorstellen een nieuwe druk legt. Wij zullen de moderne ontwikkelingen, die ten nauwste verband houden met het wel en wee van ons bedrijf nauwlettend moeten volgen. Wij zullen de kostenfactoren van ons bedrijf scherp in het oog moeten houden. Wij zullen moeten waken, dat de eenheid in onze organisatie bewaard blijft en onze statuten en reglementen dienstbaar blijven aan de belangen, noden en behoeften van ons allen. Ik wens onze bedrijfsorganisatie een goed en vruchtbaar verenigingsjaar toe en U allen voor spoed in zaken. Laten wij hierbij vooral goed toe zien, dat wij ons conjunctuur-gevoelig bedrijf aan passen aan de telkens wisselende omstandigheden en niet vergeten, dat de betrekkelijke stabiliteit waarin wij ons mogen verheugen wat betreft onze omzetten niet betekent, dat ons bedrijf vooruitgaat en dat wij voldoende onze greep houden op het amusementsleven in het algemeen. Laten wij vooral ook bedenken, dat wij bij de uitoefening van onze taak maatschappelijke plichten hebben en dat juist door het object, dat wij exploiteren, de film, van ons meer wordt verwacht dan van de gemiddelde ondernemer." Een hartelijk applaus onderstreepte deze rede. Jaarstukken Met algemene stemmen werd vervolgens het voorstel aangenomen tot het verlenen van dispen satie van het bepaalde in artikel 26 der Statuten met betrekking tot het houden van de jaarver gadering vóór of op 31 Maart. Daar de in de ledenvergadering van 23 April 1951 benoemde Notulen-Commissie, bestaande uit de heren L W. R. Meyer. P. Vink Sr. en H. S. Zondervan, zich schriftelijk accoord had verklaard met de notulen dezer vergadering, werd besloten deze goed te keuren. Tot leden der Commissie, belast met het nazien van de notulen van deze vergadering, werden be noemd de heren C. J. van Liere te Goes, H. J. de Vries te Groningen en A. Zomerplaag (N V. Me- teor Film) te Amsterdam. Het jaarverslag over 1951, namens het Hoofd bestuur uitgebracht door de Bondsdirecteur, de heer J. G. J. Bosman, werd goedgekeurd. Namens de Commissie van Rapporteurs, waar in dit jaar zitting hadden de heren E. Alter, J. S. Croeze, G. J. Milius en A. F. Wolff, werd door eerstgenoemde verslag uitgebracht van de bevin dingen dezer Commissie betreffende de financiële jaarstukken. Nadat de gestelde vragen en opmer kingen door de Penningmeester, de heer W. K. G. van Royen, waren beantwoord, werden de Balans per 31 December 1951 en de Rekening en Ver antwoording van het financiële beheer over 1951, die een voordelig saldo van ƒ1.940,94 aanwees, goedgekeurd en werd tevens het voorstel van het Hoofdbestuur, om de door het Accountantskan toor W. Langelaar te Amsterdam gecontroleerde Rekening van de Bond alsmede alle op het Bonds bureau ter visie liggende Rekeningen der Afde lingen goed te keuren, aanvaard. De Balans sloot met een totaalbedrag van f 2.220.S03.18. Eveneens werd goedgekeurd de Begroting van Ontvangsten en Uitgaven voor 1952. Het voorstel van het Hoofdbestuur om het eventueel batig saldo over 1952 in de Weerstandskas te storten werd aanvaard, terwijl de contributie voor 1952 werd vastgesteld. Verkiezingen en benoemingen Overeenkomstig artikel 12 der Statuten en arti kel 12 van het Algemeen Bondsreglement vond vervolgens de verkiezing plaats van drie leden van het Hoofdbestuur in de vacatures ontstaar, door het periodiek aftreden van de Voorzitter, de heer M. P. M. Vermin, directeur van de Mabi NV. te Maastricht, de heer L. L. Lioni, lid van de Raad van Beheer van R.K.O. Radio Films NV. te Amsterdam en de heer R. Uges Jr., directeur van NV. Scala Theater te Rotterdam, Apollo Theater te 's-Gravenhage en Luxor Thea ter te Leiden. Bij enkele candidaatstelling werd de heer M. P. M. Vermin herkozen tot Bonds voorzitter en de heren L. L. Lioni en R. Uges tot leden van het Hoofdbestuur. De ingevolge artikel 8 van het Filmbeurs- Reglement aftredende leden der Filmbeurscom missie, de heren G. H. Groenewegen te Leiden en H. Timmer te Amsterdam, werden herkozen. De vergadering werd hierna door de heer Croeze met een woord van dank gesloten. PROGRAMMERING KERST- EN NIEUWJAARSWEEK Het Hoofdbestuur heeft in verband met veel vuldige verzoeken met betrekking tot een tijdige indeling van de Kerst- en Nieuwsjaarsweken, na advies te hebben ingewonnen van de Afdelings- raad en van het Bestuur der Bedrijfsafdeling Film verhuurders, besloten deze vertoningsweken als volgt vast te stellen: van Vrijdag 19 December t/m Woensdag 24 December 1952. van Donderdag 25 December t/m Woensdag 31 December 1952, van Donderdag 1 Januari t/m Donderdag 8 Januari 1953. 8

Officieel Orgaan | 1952 | | pagina 9