^NIEUWS UIT DE CABINE-^ 1. D. J. Baalbergen Studio 2. J. J. de Badts Desmet 3. L. Berman Lutusca 4. B. Bernhard Royal 5. J. I. de Cocq Sociëteit 6. F. L. Frederiks Passage 7. A. Gutteling 't Venster 8. W. J. Haring Musica 9. B. A. G. Heemskerk Nova 10. H. R. Koelman Plaza 11. J. H. Lefeber Palace 12. A. J. Lubout Asta 13. A. Metz Cineac 14. J. E. Sanders Keizerskroon 15. H. v. Schaik Camera 16. F. J. Schils Palace 17. G. Th. Stoof Flora 18. C. J. J. Tabak Rex 19. V. J. W. Thijssen Novum 27 Operateursexamen 1952 HET Bestuur van de Stichting „Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscoop personeel" deelt ons het volgende mede: Hoewel de verwachtingen ten aanzien van het operateursexamen 1952 tamelijk hoog gespannen waren, omdat dit de eerste maal was dat de candidaten in de gelegenheid werden gesteld het examen in gedeelten af te leggen, moet, helaas, worden gezegd dat de resultaten zijn tegen gevallen. Het schriftelijk examen vond plaats op 22 en 23 Juli en het mondeling gedeelte op 26, 27, 28 en 29 Augustus. Van de 119 candidaten die zich voor het examen hadden aangemeld, waarvan 14 voor het examen ter verkrijging van het practijk-certificaat, behaal den er 16 het diploma-B, 14 het diploma-A en 9 genoemd certificaat. Hierbij moet onmiddellijk worden vermeld dat 44 candidaten zich alleen aanmeldden voor het eerste gedeelte van het examen, te weten dat in de vakken cabinepractijk en brandveiligheidsvoor schriften. Dit betekent dus dat circa 50 c/c van de candidaten geheel of gedeeltelijk slaagden. Het meest teleurstellende was wel de uitslag van het examen in laatstgenoemde vakken. Van de 44 candidaten slaagden er slechts 20, 21 candidaten werden afgewezen en 3 verschenen niet op het examen. Eensdeels moet dit worden toegeschreven aan een te korte voorbereiding bij een aantal candida ten, maar overigens bleek opnieuw dat verschei dene examinandi, hoewel zij reeds jarenlang als operateur werkzaam zijn, nog steeds te weinig Naam Theater weten van het hoe en waarom der projectie-instal latie waarmede zij practisch dagelijks omgaan. Of dit alleen komt door een gebrek aan interesse valt moeilijk te zeggen. De Examencommissie kreeg soms sterk de in druk dat velen. ..het maar eens probeerden". Dit nu is uiteraard niet de bedoeling geweest van de splitsing van het examen. Van de overige candidaten deden er 36 in alle vakken examen. Achttien slaagden volledig en verwierven het diploma A of B. 3 slaagden, be halve voor de vakken practijk en brandveiligheids voorschriften voor twee theoretische vakken en verkregen daardoor het diploma-A. Van de reste rende 25 candidaten die voor het merendeel examen deden in de twee practische en in twee theoretische vakken, behaalden er slechts 9 een diploma. De afgewezenen struikelden bijna zonder uitzon dering over de gekozen theoretische vakken en de monstreerden in vrijwel alle gevallen een duidelijk tekort aan gedegen voorbereiding. Dat er steeds naar gestreefd wordt ook de zoge naamde theoretische vakken zoveel mogelijk op de practijk te richten blijkt onder andere uit de vragen van het schriftelijke examen, die in het vorige orgaan orgaan werden gepubliceerd. Een beperkte hoe veelheid theorie is echter onontbeerlijk om de leerstof als geheel te kunnen begrijpen en han teren. Dit laatste wordt helaas door velen nog steeds niet begrepen en zij beschouwen de theorie ten onrechte als overbodige ballast. De namen van de candidaten die het diploma A of B verwierven laten wij hieronder volgen. Plaats Den Haag Amsterdam Rotterdam Tilburg Aardenburg Den Haag Rotterdam Den Haag Amsterdam Den Haag Haarlem Den Haag Den Haag Borne Utrecht Maastricht Delft Hilversum Bussum Diploma B B A A A B A B B B B A B A A B B A A

Officieel Orgaan | 1952 | | pagina 28