36 OVERWEGENDE: dat appellante lid is van de Nederlandsche Bioscoop-Bond en geïntimeerde lid is van de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten en dat ingevolge artikel 1 van de Arbitrage-Overeenkomst, aangegaan tussen de Bond en de Vereeniging, alle geschillen tussen een of meer leden van de Bond enerzijds en een of meer leden van de Vereeniging anderzijds onderworpen zijn aan arbitrage, zoals die in de overeenkomst is geregeld, terwijl ingevolge artikel 5 van deze overeenkomst de Gemengde Raad van Beroep in hoger beroep en tevens in hoogste instantie alleen geschillen berecht, welke zijn berecht door de Gemengde Commissie van Geschillen; dat dus de Gemengde Raad van Beroep bevoegd is van dit geschil kennis te nemen en daarin als beroepsinstantie in hoger beroep uitspraak te doen; dat appellante overeenkomstig de reglementaire bepalingen tijdig in beroep is gekomen; dat appellante betwist de conclusie van de Commissie van Geschillen als zou zij in haar contact met de gemeente Haarlem over de vertoning van de reclamefilm niet in acht hebben genomen de zorgvuldigheid die haar als lid van de Nederlandsche Bioscoop-Bond ook tegenover de leden van de Vereeniging, dus ook tegenover geïntimeerde, in het zaken verkeer betaamt, omdat de Commissie deze conclusie baseert op een onbewezen en bovendien onjuiste veronderstelling; dat de Raad de onderhavige zaak opnieuw heeft onder zocht en de grief van appellante onderschrijft; dat appellante op grond van haar pachtovereenkomst met Actief Film te Groningen waarin bepaald is. dat zij zonder opgaaf van redenen plaatjes of films mag weigeren, gewei gerd heeft de reclamefilm van de gemeente Haarlem recht streeks of door bemiddeling van Actief Film van geïntimeerde te accepteren, waarbij voor haar als motief gold, dat zij geen zaken met geïntimeerde wenst te doen, tot welke weigering zij, zoals ook de Commissie van Geschillen in het algemeen heeft overwogen, gerechtigd was, doch dat zij later deze film, om de gemeente Haarlem niet in moeilijkheden te bren gen, alsnog heeft vertoond na haar condities aan de gemeente te hebben gesteld; dat deze condities inhielden, dat de film rechtstreeks aan appellante of haar pachter geleverd en afgerekend werd, omdat zij geen zaken met geïntimeerde wil doen, welke con dities de gemeente Haarlem heeft aanvaard, zoals ook blijkt uit een schriftelijke verklaring van de Wethouder van Sociale Zaken van Haarlem, de heer W. C. Happé dd. 17 Juni 1952 welke verwarringen zich later ook bij lagere ambtenaren over de uiteindelijke betaling aanvankelijk mogen hebben voorgedaan en dus het Frans Hals Theater door de ge meente werd los gemaakt van de opdracht aan geïntimeerde; dat dus uiteindelijk voor het Frans Hals Theater door de gemeente een afzonderlijke regeling is getroffen een ver toning in dit theater van de gemeente-reclamefilm via geïn timeerde was reeds van de baan en dit geschiedde op basis van de rechtstreekse overeenkomst tussen de gemeente en appellante, met uitschakeling van wie ook; dat appellante met de onderhavige behandeling van zaken ten opzichte van de gemeente Haarlem niet anders heeft te kennen gegeven, dan dat zij om wat voor persoonlijke reden ook met geïntimeerde geen zaken wenst te doen, een houding, die in het zakenverkeer toch zeker niet onge woon is en dit standpunt van geïntimeerde op de Firma Atu als zodanig geen blaam werpt; dat bovendien geïntimeerde, die uit vroegere ervaring wist hoe het standpunt van appellante ten opzichte van haar zaak is, en die bekend was met de ontbindende voorwaarde in het contract tussen anoellante en Actief Film, alle moeilijkheden had kunnen voorkomen, door bij het aangaan van de over eenkomst met de gemeente Haarlem direct te stipuleren, dat ten opzichte van het Frans Hals Theater geen opdracht kon worden aanvaard, dit theater van de overeenkomst met haar diende te worden uitgesloten en daarvoor contact moest wor den opgenomen met Actief Film te Groningen; dat geïntimeerde dus eventuele nadelige gevolgen van het toch aanvaarden van de opdracht voor het Frans Hals Theater heeft kunnen voorzien zij het, dat van enig nadeel in het onderhavige geval geen sprake is, omdat zoals ter zitting door geïntimeerde is bevestigd de verstandhouding met het gemeentebestuur van Haarlem ook nu nog uitste kend is; dat de Raad op grond van het vorenstaande tot de con clusie komt, dat appellante over haar optreden in deze zaak niets verweten kan worden en derhalve aan neïntimeerde ook haar eerste vordering moet worden ontzegd; dat derhalve het vonnis van de Commissie van Geschillen moet worden vernietigd en opnieuw rechtdoende geïntimeerde haar vorderingen moeten worden ontzegd en geïntimeerde moet worden veroordeeld tot betaling van de arbitragekosten in beide instanties, welke in tweede instantie worden begroot op 100.zodat deze in totaal 150.komen te bedragen. OPNIEUW RECHTDOENDE IN HOGER BEROEP ALS GOEDE MANNEN NAAR BILLIJKHEID; VERNIETIGT het vonnis van de Commissie van Geschil len waarvan beroep; ONTZEGT geïntimeerde haar vorderingen; VEROORDEELT geïntimeerde tot betaling van de arbi tragekosten in beide instanties, in totaal bedragende 150. (honderd vijftig gulden). Aldus gewezen te Amsterdam op 24 November 1952. INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER Onderstaande filmtitels werden per circulaire nr. 221 dd. 17 Dec. 1952 ter kennis gebracht aan de leden filmverhuur ders. Hiertegen werden geen bezwaren ingediend. Ingevolge artikel 2 van het Reglement op het Naamregister zijn deze titels thans in het Naamregister ingeschreven. Datum waarop inschrijvin verzocht Titels waaronder de films in Nederland worden uit- s gebracht Naam houder exploitatie rechten 4 Oct. 1952 JHet uur vóór middernacht1) Nederland 23 i Dierentuin in Moskou Actueel 19 Nov. Het verlaten eiland Centra 19 De spookstad 19 De verborgen zilvermijn 19 Wolven huilen in Alaska 19 1 Alles op één kaart Arthur Rank 20 Spionne van Triest Standaard 20 Monsieur Taxi 24 Storm over Malakka Arthur Rank 26 Dageraad der vrijheid M.G.M. 26 Min of meer een meermin 26 Met een lied naar 't geluk 26 Vergif City 28 Schots en scheef Nova 1 Dec. Ten Westen van Zanzibar Arthur Rank 1 De knuppel in het apenhok Fox 2 Het zwarte kasteel Universal I.F.N. 4 Onvoldoende... voor liefde Meteor 9 Opstand in Sing Sing 10 In gevaarlijke handen Universal I.F.N. 13 Satanskinderen Centra 13 Tweeling - perikelen Nova 13 Jacht op de diamant n 16 Doodsstrijd in het rotsgebergte Centra 16 J Dodende horens Hiermede vervalt de titel: „Tussen elf uur en midder nacht".

Officieel Orgaan | 1952 | | pagina 37