15 zij nodig hebben om hun culturele en idealistische oogmerken geheel zelfstandig en naar eigen levens beschouwing na te kunnen streven. Deze sector van de exploitatie is de laatste jaren sterk in be tekenis toegenomen. Binnen het kader van de S.L.V. hebben deze „buitengewone" leden zich het afgelopen jaar verenigd tot een afzonderlijke groep, de zoge naamde Culturele Afdeling van de S.L.V. Zij omvat practisch alle in Zwitserland werkzame organisaties, instituten en ver enigingen van deze aard. Daar onder vallen onder meer: een reeks van sanatoria voor verto ningen aan verpleegden, institu ten van de Bondsrepubliek en van enkele kantons, de Zwitserse Centrale voor Arbeidersontwik keling, secties van het Katholieke verenigingsleven, bioscoopzalen van en voor militairen, privé-in- stituten, filmbezoekers-organisa- ties (liga's), practisch alle ge meenschappen, die voorstellingen met documentaire films organi seren, de Zwitserse School- en Volksbioscoop, de Federatie van Zwitserse Coöperatieve Ver- bruiksverenigingen, de Schmalfilm A.G., de Zwitserse Protestantse Film- en Radiobond, de Zwitser se Filmcentrale voor Ambacht, Handel en Nijverheid, producenten van documen taire films enz. enz. Een der laatste tot het lidmaatschap van de S.L.V. toegelaten instellingen is de Werkgemeen schap jeugd en Film, die onlangs te Zürich in samenwerking met de S.L.V. werd opgericht door leden van de Overheid, vertegenwoordigers uit onderwijskringen, van jeugdbeschermingsorgani saties enz. De oprichting van deze werkgemeen schap vloeide voort uit het inzicht, dat men een positieve bijdrage kan leveren aan de filmopvoe- ding van de jeugd mede door het organiseren van speciale voorstellingen voor de jeugd. Wellicht geheel ten overvloede zij er op ge wezen, dat de S.L.V. zich uiteraard onthoudt van iedere inmenging in het culture program van de leden van de Culturele Afdeling. De toe treding van deze leden heeft uitsluitend ten doel de commerciële activiteit, die ter verwezenlijking van hun streven nodig is (namelijk het betrekken en vertonen van films), in het kader van de hui dige marktordening van het Zwitserse filmbedrijf mogelijk te maken. Jan Mus als rerzelieringsagent in o1 e. nieuwe Nederlandse speelfilm: „ST E R R E N S 7 R A f. E N OVER A L" van de ZV.V. Eilmex Indien de pogingen van genoemde werkge meenschap om in samenwerking met andere leden van de S.L.V. speciale filmvertoningen voor kin deren in het kanton Zürich te organiseren succes zouden hebben, zou dit voorbeeld mogelijk ook in andere kantons worden gevolgd. TOELATING LIDMAATSCHAP Tot het lidmaatschap zijn toegelaten op voor waarde dat hiertegen geen gegronde bezwaren worden ingediend, binnen acht dagen na het ver schijnen van deze publicatie: de Firma A. van Fraassen Zn. te Zoetermeer, waarvan firmanten zijn de heren A. van Fraassen en J. van Fraassen, exploitante van de bioscoop „Ons Genoegen" aldaar; de nieuwe Maatschap Keur Bioscoop te Olden- zaal, waarvan vennoten zijn de heren G. H. Bloe men en W. F. Stolle, exploitante van het EBO Theater aldaar.

Officieel Orgaan | 1953 | | pagina 17