19 adres of de adressen* welke hem door de ver^ huurder zijn opgegeven en wanneer de huurder deze opgave niet tijdig heeft ontvangen, de ver huurder daarvan voor diens rekening tijdig tele grafisch kennis te geven." In artikel 23 van de Bondsvoorwaarden wordt daaraan nog toegevoegd: ,,De verzending van al het in deze voorwaarden bedoelde materiaal ge schiedt zowel door de verhuurder als door de huurder per spoor franco-expresgoedleverings tijd verzekerd, tenzij uitdrukkelijk anders is over eengekomen." Hieruit blijkt, dat door de bovenomschreven, op zichzelf onbegrijpelijke handelwijze, een over treding wordt begaan, die ertoe zal leiden, dat de desbetreffende huurder terecht aansprakelijk wordt gesteld voor alle schade, welke door zijn foutieve doorzending ontstaat. Komt een pro gramma te laat in de juiste plaats aan, doordat het een omweg via het filmverhuurkantoor heeft moeten maken, dan kan dit de huurder, die het programma rechtstreeks had moeten doorzenden, de volledige opbrengst van een uitverkocht huis over een of meer voorstellingen kosten! Dit nog afgezien van de extra transportkosten en de even tuele telegram-, telefoon- en andere kosten, die de verhuurder en/of het lid-exploitant, dat het programma moet ontvangen, heeft gemaakt. Daarenboven getuigt het van weinig gevoel van collegialiteit om door nonchalance bij de doorzendingen de voorstellingen van zijn collega's in gevaar te brengen. Moge het vorenstaande een waarschuwing zijn om te allen tijde de van de verhuurder ontvangen door zendinginstructies stipt op te volgen. Hier door zullen allerlei nodeloze moeilijkheden wor den voorkomen. In haar kortgeleden verschenen jaarverslag heeft de British Broadcasting Corporation een terloopse opmer king gemaakt, welke het filmbedrijf met genoegen zal hebben vernomen. Sprekende over het feit, dat thans méér tijd wordt besteed aan het gadeslaan van televisieprogramma's in huiselijke kring, geeft het rapport te kennen, dat deze meerdere tijd goeddeels gevonden wordt ten koste van het luisteren naar de radio en voor het overige deel (naar schatting ongeveer twintig minuten per „kijkuur") door een vermindering van andere acti viteiten, wat wijzigingen in het gezinsleven heeft ver oorzaakt, en vervolgt: „betrekkelijk weinig daarvan kwam door ver mindering van activiteiten buitenshuis, want de macht van de televisie om de mensen thuis te houden is heel wat minder dan soms is gesug gereerd". Op het tijdstip dat deze opmerking werd gemaakt, waren er in Groot-Brittannië meer dan "P/j millioen vergunningen voor televisie-ontvangsttoestellen uitge geven en was 75 van de bevolking per televisie bereikbaar. WIJZIGING NAAM' EN ADRESLIJST (Zie ook onder: Algemeen Bedrijfsreglement, Toelating lidmaatschap en Beëindiging lidmaat schap). (Opgave nr. 7). Pag. 12: Amsterdam, Corso. Schrappen: ,,W. J. Kok, leider". Toevoegen. ,,H. G. Geysendorpher, leider". Pag. 15: Amsterdam, Rialto. Toevoegen: Mevr. H. J. du Mée-Smit, leidster. Pag. 22: Delft, Flora. Schrappen: D. C. J. M. Peeters, leider. Pag. 32: Haarlem, Spaarne. Naam bioscoop gewijzigd in 't Spaarne". Correspondentie alleen bestemd voor dit theater naar Cinema Palace, Grote Houtstraat 111. Pag. 45. Oldenzaal, Keur. Naam bioscoop wijzigen in ,,EBO Theater". Schrappen: F. H. J. Stokman, firmant. Toevoegen: W. F. Stolle, firmant. Mevr. A. C. Stolle-Koopman. leidster. Pag. 48: Rotterdam, Capitol. Schrappen: H. G. Geysendorpher, leider. Pag. 48: Rotterdam, Lutusca. Schrappen: J. W. Bax, leider. Toevoegen: Mevr. A. G. H. Smits, leidster. Arena. Schrappen: H. Jansen, leider. Toevoegen: J. W. Bax, leider, Pag. 50: Schagen, Royal. Adres bioscoop gewijzigd in: Gedempte Gracht 51". Corr.-adres gewijzigd in: „Gedempte Gracht 49". Pag. 50: Schiedam, Passage. Toevoegen: H. Jansen, leider. Pag. 51: Sliedrecht, Thalia. Schrappen: J. H. Koorevaar. Pag. 51: Spekholzerheide, Hollandia. Toevoegen: A. den Doop, leider. Pag. 54: Utrecht, Rembrandt. Toevoegen: G. P. M. Tollenaar, leider.

Officieel Orgaan | 1953 | | pagina 21