1 HET rampspoedig gebeuren op de eilanden van Holland en Zeeland en in het Westen van Brabant, zich onthullend in het aan stormend geweld der elementen, de doodsnood van zovelen, de bange vlucht van een berooide en verkleumde schare, de ondergang van welhaast een geheel gewest, de verwoesting en vernieti ging alom, voltrekt zich voor onze ogen als in een baaierd van verschrikking. Huivering bevangt ons bij de vreselijke wor steling om het leven van duizenden onzer land genoten en om het behoud van have en goed. Rouw is er om de doden, droefenis en deernis om al het leed, bezorgdheid om de plotselinge hapering in het herstel van onze welvaart. Aanstonds n.a het bekend worden van de ramp heeft het Dagelijks Bestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond telefonisch overleg gepleegd over de vraag wat de leiding van de Bedrijfsorgani satie onder de gegeven omstandigheden te doen stond. Zodra was medegedeeld, dat het Nationaal Rampenfonds wederom in werking was getreden, is namens het Bestuur bericht gezonden, dat men in de actie om hulp op de volledige steun zou kunnen rekenen van het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf. In de ochtend van Maandag 2 Februari kwam het Dagelijks Bestuur in spoed vergadering bijeen tot het treffen van de ver eiste maatregelen. Besloten is gezamenlijk met het Bestuur van de Stichting ,,Bio-Vacantieoord", dat die ochtend eveneens in vergadering bijeen kwam, een bedrag van 100.000,— ter beschik king te stellen van het Nationaal Rampenfonds met het verzoek de gelden voor onmiddellijke hulpverlening te besteden. De ontvangst van het bedrag werd door de leiding van het Fonds tele grafisch bevestigd onder hartelijke dankzegging en met de mededeling, dat de gelden ter leniging van de eerste nood zijn overgedragen aan het Nederlandsche Roode Kruis. In overleg met het Bestuur van de Stichting ,,Bio Vacan,tieoord" 'besloot het Dagelijks Be stuur voorts tot het organiseren van een landelijke collecte in de bioscopen van Dinsdag 3 Februari tot Vrijdag 13 Februari a.s., waarvoor de 6000 Bio-bussen welwillend ter beschikking werden gesteld. Met de hulp van personeel van het Bonds bureau was het mogelijk alle bussen nog op de zelfde dag te doen verzenden. Er is opdracht ge geven tot het vervaardigen van een trektitel, die eveneens op één van de eerstvolgende dagen ter beschikking van de leden kwam. Het Dagelijks Bestuur heeft alle leden verzocht er eendrachtig aan mee te werken, dat deze collecte tot een zeer groot succes wordt gemaakt, opdat naast het bedrag dat reeds is afgedragen straks een prach tige opbrengst via het Nationaal Rampenfonds ter beschikking van de slachtoffers kan worden gesteld. Onze leden nemen voorts individueel deel aan de hulpactie in overleg met de plaatselijke auto riteiten en comité's; zeer velen zonden al belang- RAMPSPOED

Officieel Orgaan | 1953 | | pagina 3