rijke particuliere bijdragen naar de bevoegde in stanties. Maandag reeds verscheen het journaal met be langwekkende opnamen van de gebeurtenissen in het rampgebied en kon in zeer veel bioscopen het eerste filmnieuws van de ramp worden ver toond. Hoewel het voor de hand lag dat de leden als gevolg van de toestand erop zouden toezien dat de publiciteit voor de voorstellingen sober en waardig zou geschieden, heeft het Hoofdbestuur in zijn vergadering van Dinsdag gemeend de le den per circulaire te moeten verzoeken erop toe te zien, dat aan de algemene wens, welke op het ogenblik in het bedrijf leeft, gevolg wordt ge geven. De mededelingen, welke het Hoofdbestuur ont ving van enige leden uit Zeeland, waren van dien aard, dat dit College aan de leden in Zeeland heeft opgedragen hun bioscopen voorlopig tot Vrijdag 13 Februari a.s. gesloten te houden. Be trokkenen is verzocht hun gebouwen ter beschik king te stellen van de plaatselijke noodvoor- ziening. Tenslotte is een oproep gericht tot de leden het Hoofdbestuur te willen mededelen, welke leden door de ramp getroffen zouden zijn, alsmede opgave te doen van de hulp welke zij behoeven. Voorzover het Hoofdbestuur in de getroffen ge bieden een onderzoek heeft ingesteld is niet ge bleken, dat onder hen slachtoffers te betreuren zijn. Een aantal zaken heeft vrij ernstige water schade, in één gemeente is de bioscoop waar schijnlijk verwoest en van sommige thaters, die zich bevinden in geëvacueerde gemeenten, is de toestand niet bekend. Verschillende bioscopen in de omgeving van het rampgebied moesten her bedrijf stilleggen in verband met de plaatselijke hulpverlening. Wij krijgen de indruk dat de voorraad films, welke zich ter plaatse bevond, practisch intact is, behoudens enige kleine uit zonderingen. Laat ons de vurige hoop uitspreken dat, zodra het reddingswerk beëindigd is en de hulpacties op volle toeren draaien, met vereende krachten wederom gewonnen zal worden wat aan land en goed verloren ging. Aan de nationale inspan ning, welke hiervoor nodig is, zullen onze leden niet aarzelen het hunne bij te dragen. Met erkentelijkheid maken wij nog melding van een telegram, dat wij dezer dagen ontvingen van de Voorzitter van onze zuster-organisatie in België, van de volgende inhoud: ,,De Vereniging der Kinemabestuurders van België ten zeerste getroffen door de ramp die zich in Uw land voordeed. Besloot U een eerste gift van 25000 frank toe te kennen teneinde de ge troffenen ter hulp te komen." Het Hoofdbestuur heeft hierop het volgende geantwoord: „Ten zeerste geroerd door Uw menslievende geste, dankt het Hoofdbestuur van de Nederland- sche Bioscoop-Bond LI voor Uw telegram met de mededeling van een eerste gift van 25000 francs ten behoeve van de getroffenen. Terwijl ook Uw land niet gespaard is gebleven voor de gevolgen van. de storm, ook bij U doden te betreuren val len en velen getroffen zijn, heeft nochtans de omvang van de nood in ons land U tot een ontroe rende geste bewogen. Wij zullen deze niet ver geten. Zij is een prachtig blijk van verbondenheid en solidariteit tussen de bedrij fsgenoten in onze beide landen. Wij behoeven U wel niet te zeggen, dat het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf na het be kend worden van. het rampspoedige nieuws on middellijk en met alle beschikbare middelen aan de hulpactie voor de getroffenen heeft deelge nomen. Aanvaard, Mijnheer de Voorzitter, namens het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop- Bond onze hartelijke dank en de verzekering van onze hoogachting." Tevens werden telegrammen van hartelijk me deleven ontvangen van de Directeur-Generaal van het Centre National de la Cinématographie te Parijs en van de Unifrance Film, eveneens te Parijs.

Officieel Orgaan | 1953 | | pagina 4