1 het WIJ openen dit nummer van Bondsorgaan met een foto van Hare Majesteit De Koningin tijdens Haar bezoek aan het Metropole Theater te 's-Graven- hage op 19 Maart, zich onderhou dend met de Belgische filmkunste naar, Henri Storck, die de documentaire in kleuren „Het open venster", tot stand geko men onder auspiciën van de landen van het Brusselse Pact heeft ge regisseerd. Ons volk be groet de ver jaardagvan de Koningin als een welkome gelegenheid om zijn eer bied te betui gen en meer nog zijn aan hankelijkheid jegens een Vorstin, die in aller harten leeft door Haar onvermoeibaar en zozeer persoonlijk medeleven met 's lands wel en wee. Laten we maar beken nen, dat we er daarbij trots op zijn, dat de Kroon in ons land gedragen wordt niet alleen bij de gratie Gods en het recht van geboorte, maar ook met het gracelijke, de waardigheid en het gezag van de persoonlijkheid van de Draagster. Hoe on schatbaar dient Haar vorstelijke faam ver buiten de grenzen telkens weer de naam en de betekenis van ons land. Onze kleine film- en bioscoopwereld heeft nog een bijzondere reden tot dankbaarheid bij haar ge lukwensen voor Koningin Juliana. Uit ondervin ding weten wij, dat Haar belangstelling voor de uitingen van kunst en cultuur niet in geringe mate de jongste der Muzen geldt. Zij is de eer ste, die als re gerend vorst Hollywood heeft bezocht, waar zij door Haar vorste lijke geste de betekenis en de roeping van de film heeft geac centueerd. Driemaal in korte t ij d deed. zij tij dens gala- voorstellin gen onze bio scopen de eer aan van Haar bezoek. Laat stelijk bij de première van een aantal korte films, waarvan meer genoemde vijf- landen- film en die over Vincent van Gogh de voornaam ste waren. On gedwongen onderhield Hare Majesteit zich met kunstenaars, producenten en vertegenwoordigers van het film- en bioscoop bedrijf, zich uitvoerig op de hoogte stellend van de nieuwste ontwikkeling op filmgebied in ons land. Gebeurtenissen als deze verlenen aan ons film wezen glans en verve. Zij stimuleren allen die daarin een taak hebben en werpen haar reflex zelfs op de kleinste onzer bioscopen. Daarom stemmen wij extra dankbaar in met de talloze heil wensen jegens onze geliefde Vorstin en Haar huis. e verjaar onzer Koningin

Officieel Orgaan | 1953 | | pagina 2