BELASTING ermatee h 'd eaen 11 OP L) Anapmorphosis is omvorming (letterlijk: naar een ge geven voorbeeld opnieuw vormen). Men gebruikt deze term hier voor lenzen, die, in de camera gebezigd, het beeld bij het opnemen vervormen, of voor de bioscoopprojector ge plaatst het aldus vervormd opgenomen beeld bij de projectie weer zijn oorspronkelijke gedaante geven; Red. 2) Bij lenzen wordt de hoeveelheid licht die kan worden doorgelaten in de practijk noemt men dit de lichtsterkte bepaald door de middellijn der lens, ook wel genoemd de lensopening. De hoofdletter F heeft betrekking op de lens- opening en dus tevens op de lichtsterkte. Met de kleine let ter f geeft men daarentegen de brandpuntsafstand aan. De lichtsterkte van een lens is recht evenredig met de brand puntsafstand volgens de formule middellijn in mm F --------------------------Red. f in mm. 8) Het bespuiten van lenzen (coating or blooming) wordt in Nederland „delfineren" (naar het procédé dat in Nederland wordt toegepast door de Optische Industrie ,,Oude Delft") genoemd. Hierdoor worden de reflectieverliezen, welke steeds bij lenzen optreden, aanzienlijk verminderd. Bovendien wordt daardoor grotere contrastwerking in het beeld verkreqen; Red. 4) In tegenstelling tot de veelvuldig herhaalde klakkeloze bewering, dat de achteruitgang in het bioscoopbezoek in de Verenigde Staten uitsluitend of in hoofdzaak het gevolg zou Zijn van de televisie, hebben wij er enige malen in dit orgaan op goede gronden op gewezen, dat hier, behalve een zich over de gehele wereld voorgedaan hebbende terugloop in het bioscoopbezoek na de beëindiging van de oorlogstoestand, veeleer sprake is van een marktverschuiving, waarvan om begrijpelijke redenen bepaalde „buurtbioscopen" het slachtoffer zijn of worden. Zie onder meer het nummer van 6 December 1953 bladzijde 22—24; Red. Sedert het verschijnen van de vorige afleve. ring van het Officieel Orgaan hebben de raden van onderstaande gemeenten besloten tot wij ziging van de verordeningen tot heffing van een belasting op vermakelijkheden of zijn in deze gemeenten wijzigingen in werking getre den krachtens reeds eerder genomen besluiten. Beesel Ingevolge bij Koninklijk Besluit verkregen goed keuring is met ingang van 1 Januari 1954 in de ge meente Beesel het tarief voor normale filmvoor stellingen verlaagd tot 20%, terwijl culturele films van de heffing zijn vrijgesteld. Een desbetreffend besluit was door de Raad dezer gemeente in zijn vergadering van 28 Augus tus 1953 genomen overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders. Nieuw-Helvoet De Raad van de gemeente Nieuw-Helvoet heeft overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders besloten voor het jaar 1954 onthef fing van de vermakelijkheidsbelasting te verlenen voor voorstellingen met films als bedoeld in artikel 1, lid 2, 2e der Bioscoopwet. De heffing op de gewone filmvoorstellingen be draagt 20%. Nuth Op 18 December 1953 heeft de Raad van de gemeente Nuth overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders besloten het belas tingpercentage voor voorstellingen, waarin uit sluitend Nederlands journaal en/of films als be doeld in artikel 1 lid 2, 2e der Wet worden vertoond, te verlagen tot 10. Voor gewone filmvoorstellingen geldt in deze gemeente een heffingspercentage van 20. Rucphen Bij Koninklijk Besluit van 21 November 1953 is goedgekeurd de wijziging van de verordening op de heffing ener vermakelijkheidsbelasting in de gemeente Rucphen, waarbij het heffingspercentage op filmvoorstellingen van 35 werd verlaagd tot 20. Het nieuwe tarief is met ingang van 22 Novem ber 1953 van kracht geworden, Venray Overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders heeft de Raad van Venray in zijn vergadering van 24 November 1953 besloten de vermakelijkheidsbelastingverordening te wijzigen in dier voege, dat geen belasting verschuldigd is voor bioscoopvoorstellingen waarin uitsluitend films worden vertoond ten aanzien waarvan door de Centrale Commissie voor de Filmkeuring de verklaring is afgegeven, dat het een film is, be doeld in artikel 1, 2e lid sub 2 van de Bioscoop wet. Het tarief voor gewone filmvoorstellingen is in deze gemeente 25%. V,

Officieel Orgaan | 1954 | | pagina 12