Brazilië Groot-Brittannië en Zweden hebben zich hun deelneming hieraan voorbehouden, hangende een verdere bestudering van de voorstellen. Auteursrecht Met betrekking tot het auteursrecht heeft de Raad de voornaamste punten vastgesteld van een memorandum, dat de permanente commissie van de Berner Conventie de Federatie heeft verzocht te prepareren. De Raad heeft de voorzitter uitge nodigd een memorandum volgens de besproken richtlijnen te ontwerpen. Voorts werd besloten, dat de eerstvolgende ver gadering van de Raad van Beheer in Mei a.s. te Stockholm zal worden gehouden en dat de alge mene ledenvergadering in de loop van Juli in Zwitserland bijeen zal komen. Festival van Sao Paulo De millioenenstad Sao Paulo, de grootste indus triestad van Zuid-Amerika en tevens Brazilië's belangrijkste landbouwcentrum, viert het vierde eeuwfeest van haar bestaan onder meer met het houden van het Eerste Internationale Filmfestival van Brazilië van 12 tot 26 Februari. Overeenkom stig het besluit van de Internationale Federatie van Verenigingen van Filmproducenten (F.I.A. P.F.) zal dit Zuid-Amerika's belangrijkste festival van dit jaar zijn. Vele landen nemen er aan deel onder andere Argentinië, Canada, Chili, Denemar ken, Duitsland, Frankrijk, Groot-Brittannië, India, Italië. Japan, Mexico, Oostenrijk, Peru, Portugal, Spanje, Uruguay, Venezuela, Verenigde Staten van Amerika en Zweden. De deelnemende films hoofdfilms en korte films van iedere aard mogen nog niet buiten het land van oorsprong zijn uitgebracht, hoewel uitzonderingen gemaakt kunnen worden voor films, die nog niet in Brazilië zijn vertoond. Alle films moeten in originele versie worden gepresen teerd met Portugese voettitels of in dien niet anders mogelijk, met Spaanse. Gezien het bijzondere ka rakter van dit festival zijn alle deel nemende films vrijgesteld van censuur, maar men eist dat zij de gevoelens en nationale instellingen van de andere landen respecteren. Aangezien dit festival geen com petitie is, zijn geen officiële prijzen uitgeloofd en het werkcomité heeft de deelnemers verzocht geen prijzen of beloningen van symbolische of materiële waarde van welke instel ling ook te accepteren. Aan alle deelnemers wordt evenwel een her inneringsmedaille en een bewijs van deelneming uitgereikt. Behalve de officiële filmvertoningen zijn er zo genaamde nationale dagen" waarop ieder land afzonderlijk in de gelegenheid wordt gesteld zijn nog niet uitgebrachte films te vertonen. Als on derdeel van de manifestaties worden een Jeugd filmfestival en een internationale tentoonstelling van literatuur, reclame- en fotomateriaal, betrek king hebbende op de film, gehouden. De federatieve bondsrepubliek Brazilië, die als grootste staat van Zuid-Amerika een grondgebied van niet minder dan 3/7 van het gehele Zuid- Amerikaanse continent beslaat, een gebied dat aan grootte gelijk is aan 4/5 van Europa en dus nog uitgestrekter is dan het gemenebest Austra lië, telt ruim 46 millioen inwoners. Hoewel dit bijna de helft is van de bevolking van geheel Zuid-Amerika, zijn er toch slechts 1606 bioscopen met een totale zetelcapaciteit van ongeveer 1.000.000. Van deze theaters kunnen er maar 427 als gewone bioscopen worden beschouwd, omdat de overige 1179 theaters weliswaar in hoofdzaak films vertonen, maar tevens zijn ingericht voor toneelvoorstellingen. Ieder bioscoopprogramma moet ten minste één nationale film van goede kwaliteit bevatten met een minimumlengte van 180 meter, onverschillig of dit een journaalfilm, documentaire of andere film is, uitgezonderd reclamefilms. In alle adver tenties en reclame moeten deze films worden ver meld. Alle exploitanten zijn verplicht ongeveer één nationale hoofdfilm per kwartaal te vertonen met een minimum van drie hoofdfilms per jaar. Van deze bepalingen kan door de Overheid dis pensatie worden verleend, indien geen voldoende product beschikbaar is. Brazilië heeft een jaarlijkse productie van on geveer 14 hoofdfilms en ruim 100 korte films. On- Graven van Vincent van Gogh en zijn broer Theo in Auvers uit de kleurenfilm: „VINCENT VAN GOGH'' van Polygoon - Profilti

Officieel Orgaan | 1954 | | pagina 14