r------------------------------ J V. 16 het filmmateriaal voldoende zorg zou worden be steed. Ook in ons land ziet het er naar uit, dat de collectieve filmverzekering nog duurder zal wor den dan zij al is door het grote aantal schadege vallen, dat zich jaarlijks voordoet. Er zal naar moeten worden gestreefd dit te ver mijden, hetgeen zeker mogelijk is indien het cabi ne-personeel, nog meer dan tot dusverre het geval is geweest, ervan wordt doordrongen, hoe be langrijk het is het aan hun zorgen toevertrouwde filmmateriaal op de juiste wijze te hanteren. Wij stellen ons voor in een volgende aflevering van dit Orgaan een speciale beschouwing aan de juiste behandeling der filmcopieën te wijden. Het Hoofdbestuur van het Nederlamdsche Roode Kruis heeft bij schrijven d,d, 21 De cember 1953 aan het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond zijn erkente lijkheid betuigd voor de steun, welke deze instelling ook ditmaal weer van de zijde van de Bondsleden heeft ondervonden bij het houden van haar jaarlijkse collecte in de bioscopen in de week vatn 23 tot en met 29 October 1953. Deze collecte heeft rond 73.000,opgebracht, hetgeen ruim 15.000,méér is dan de collecte van het voorafgaande jaar. Aan alle theaterdirecties is inmiddels een gespecificeerde lijst met de resultaten per theater aangeboden. Het Hoofdbestuur van het Roode Kruis heeft verder medegedeeld, dat de door de onderwerpelijke collecte verkregen gelden zullen worden aangewend tot uitbreiding van het aantal depots voor materiële hulp verlening (rampendepöts) in Nederland, „U kunt er van verzekerd zijai", zo schrijft het Hoofdbestuur van het Roode Kruis, „dat de baten welke het Nederlandsche Roode Kruis uit deze bioscoopcollecten toevloeiden een zeer welkome aanvulling zijn voor de fondsen welke voor bovengenoemd doel be stemd zijn. Gehoopt en vertrouwd wordt dan ook, dat het Nederlandsche Roode Kruis blijvend moge bouwen op de hoog gewaardeerde me dewerking van Uw Hoofdbestuur en de leden van Uw Bond." RECLAME IN FILMS Er worden wel eens pogingen gedaan om re clame voor handelsartikelen zodanig in films te verwerken, dat het reclamekarakter pas opvalt bij vertoning van de films. Tot welke consequenties zoiets kan leiden moge blijken uit moeilijkheden welke zich onlangs hebben voorgedaan. Een der leden-filmverhuurders had een korte film in omloop gebracht, welke verhuurd werd als een gewone bijfilm, hoewel de film in werkelijk heid reclame maakte voor bepaalde fabriekspro- ducten. Het geval deed zich nu voor, dat bij de vertoning van deze film in een bioscoop in het voorprogramma tevens een normale reclamefilm werd vertoond. De firma, die opdracht tot verto ning van deze laatste reclamefilm had gegeven, stelde een actie tot schadevergoeding in tegen het reclamebureau, dat het roulement van de reclame film had verzorgd, omdat niet voldaan was aan de essentiële voorwaarde, dat slechts deze reclame film en geen enkele andere reclamefilm in de voor stelling zou worden vertoond. Het reclamebureau wendde zich op zijn beurt tot de bioscooponder nemer van wie hij het alleenrecht tot vertoning van reclamefilms had gepacht en deze vernam toen pas voor het eerst, dat zijn filmverhuurder hem tegen betaling van een normale filmhuur een bij- film had geleverd, die in werkelijkheid een recla mefilm was. Slechts met veel moeite is men er in geslaagd deze zaak in der minne te regelen, maar dat neemt niet weg, dat 'n belangrijke cliënt van reclame films nodeloos geprikkeld was en dat de filmver huurder zich genoodzaakt heeft gezien de geca moufleerde reclamefilm uit de roulatie te nemen. Derhalve geven wij de leden dringend in over weging er nauwkeurig op toe te zien, dat reclame voor handelsartikelen niet voorkomt in films, die op normale wijze worden gehuurd en verhuurd. DONATEURSCHAP Tot het donateurschap van de Bond zijn toege laten: de heer J. Drukker, eigenaar van het Radio- technisch Laboratorium Druco, Keizersgracht 37 te Amsterdam, handelaar in bioscooptechnische apparaten; de N.V. De Melker's Handelsonderneming, Be- zuidenhoutseweg 177 te 's-Gravenhage, handelen de in bioscooptechnische apparaten; de N.V. Nederlandse Speciaal Drukkerijen, Rochussenstraat 125 te Rotterdam, waarvan di recteuren zijn B. H. Kühne Sr. en J. J. W. Bax: Tijsseling's Fabrieken N.V. te Nijkerk, waar van directeuren zijn H. J. Tijsseling en H. Tijsse- ling.

Officieel Orgaan | 1954 | | pagina 17