17 Op 16 December j.1. heeft het Genootschap voor Reclame in de Cinetone Studio's te Amsterdam voor de vijfde maal zijn jaarlijkse reclamefilmdag gehouden, welke door een groot aantal reclame deskundigen en vertegenwoord;gers van de be langrijkste industriële en handelsondernemingen werd bijgewoond. In zijn openingsrede maakte de voorzitter van het Genootschap, Jhr. W. van Andringa de Kem- penaer gewag van het contact, dat er is tussen de Bond van Adverteerders en de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten (N.V.B.) met betrekking tot de vertoningstarieven van reclamefilms. Hij sprak de wens uit, dat dit contact goede resultaten zal opleveren en hij was er van overtuigd, dat de studiecommissie voor de vertoningsprijzen, ingesteld door de Nederland sche Bioscoop-Bond en de Nederlandsche Veree niging van Bioscoopreclame-Exploitanten geza menlijk, daartoe de weg zal kunnen effenen. In deze studiecommissie hebben zitting de heren W. K. G. van Royen, voorzitter, P. J. Burbach, W. A. Grollenberg, C. van Willigen en A. F. Wolff; als secretaris is toegevoegd de heer H. W. Hagen- berg. Nadat vervolgens de filmcriticus Ch. Boost een geestige causerie had gehouden over „filmreclame in de reclamefilm" werd de eerste serie Neder landse reclamefilms vertoond. Zij bestond uit drie films van J. Geesink's Dollywood, 6 films van de N.V. Cefima, één film van Atu/Profilti, één van de productie Polygoon/Profilti en één van Marten Toonder Studio. Met één uitzondering waren deze Nederlandse film ter beoordeling gesteld van een door het Ge nootschap benoemde jury bestaande uit de heren F. E. Hollander, voorzitter en M. A. Aronson, Mr. C. H. W. d'Artillac Brill, H. W. Hagenberg, L. W. R. Meyer en W. K. G. van Royen, leden. Bij de beoordeling kwamen de volgende elemen ten in het geding: a. of de verkoopboodschap goed gebracht is; b. of een goed gebruik is gemaakt van het me dium film; c. of de presentatie aan eisen van goede smaak voldoet. Door het Genootschap waren drie gelijkwaar dige prijzen voor de beste Nederlandse reclame films beschikbaar gesteld. De Nederlandsche Ver eeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten had nog een extra prijs uitgeloofd, bestaande uit gratis vertoning gedurende een week in een der middel grote Amsterdamse premièretheaters. Na de vertoning der genoemde reclamefilms maakte Jhr. Van Andringa de Kempenaer bekend, dat de Jury besloten had de drie prijzen van het Genootschap toe te kennen voor de films In Uw gezin, in mijn gezin" (Omo-Unilever), geprodu ceerd door J. Geesink, Nederlands" (Douwe Eg- bert koffie, thee, tabak), geproduceerd door Polygoon/Profilti en ,,Hier is iets voor U" (gra- mofoon-Philips) eveneens geproduceerd door J. Geesink. Aan de laatstgenoemde film wees de Jury bovendien de N.V.B.-prijs toe. Na de lunchpauze hield de cineast Jan Gerhard Toonder een causerie onder de titel ,,'n Dure ge schiedenis", waarin enige problemen bij de pro ductie van reclamefilms werden belicht. Hierna werden drie propagandafilms vertoond, respectievelijk geproduceerd door de N.V. Multi- film, door Marten Toonder Studio en door Caril lon Films. Bij de serie buitenlandse reclamefilms, die tenslotte aan de orde kwamen, viel veel goed werk te bewonderen, maar de meeste lof verwier ven toch enige door J. Geesink voor buitenlandse rekening geproduceerde filmpjes. Ook mag niet onvermeld blijven een bijzonder doeltreffende film, welke Polygoon gemaakt heeft voor de K.L.M, onder de titel ,,Air freight". De vijfde reclamefilmdag was een waardige demonstratie van de betekenis van de film als reclamemedium en van de belangrijke positie, welke de Nederlandse producten van reclame films op de internationale markt veroverd hebben. LIQUIDATIE WAARBORGSOM In verband met de beëindiging van het lidmaat schap van de C*V* Cinema Centraal te Amster dam, voorheen exploiterende de gelijknamige bioscoop aldaar en de heer E, Alter te Den Haag, voormalig exploitant van het filmverhuurkantoor Spiendal Picture Co* aldaar, worden de leden uit genodigd eventuele vorderingen op deze voorma lige leden binnen acht dagen na het verschij nen van deze publicatie schriftelijk bij het Bonds bureau in te dienen* BEËINDIGING DONATEURSCHAP In verband met wijzigingen in de rechtsvormen der hierna volgende ondernemingen zijn van het donateurschap vervallen: de CV. Nederlandse Speciaal Drukkerijen te Rotterdam: de firma H. J. Tijsseling (meubelfabriek) te Nij- kerk. Veel eciamemi

Officieel Orgaan | 1954 | | pagina 18